Reklama
Reklama

Wsyp to do piaskownicy i zapewnij swojemu dziecku bezpieczeństwo

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę w piaskownicy, szczególnie teraz latem, gdy potrafią w niej przebywać długimi godzinami. Jednak częstym problemem są pojawiające się w piasku mrówki i inne owady, na które uskarżają się nasze pociechy. Okazuje się jednak, że możemy pozbyć się tego kłopotu dzięki bardzo popularnej przyprawie. Sprawdź, jak to zrobić.

Każdy rodzic chce zadbać o komfort i zdrowie swojego dziecka, dlatego tak ważne jest stworzenie mu bezpiecznej przestrzeni do zabawy. Podpowiadamy, jak sprawić, by piaskownica była czysta i pozbawiona nie tylko owadów, ale i licznych bakterii.

Wsyp przyprawę do piaskownicy i pozbądź się problemów

Piaskownica, niestety pomimo tego, że jest jednym z ulubionych miejsc dzieci, jest równocześnie siedliskiem bakterii. Jednak na szczęście możemy sprawić, że ta przestrzeń będzie całkowicie bezpieczna dla naszych pociech. W tym celu wystarczy wsypać kilka torebek mielonego cynamonu do piasku i skrupulatnie wymieszać.

Związane jest to z niezwykłymi właściwościami tej popularnej przyprawy, o których mało kto wie. Okazuje się bowiem, że cynamon odkaża oraz zabija bakterie i zalążki grzybów. Dzięki temu możemy zmniejszyć ilość niebezpiecznych patogenów.

Co więcej, przyprawa działa także odstraszająco na mrówki i inne owady, które mogą ugryźć dziecko podczas zabawy. Wynika to z tego, że mrówki oraz niektóre owady mają bardzo wyczulony zmysł węchu, ponieważ umożliwia im on poszukiwanie pożywienia oraz schronienia. Wobec tego intensywny zapach cynamonu skutecznie odstraszy mrówki i spowoduje, że nie będą chciały się zbliżać do piaskownicy. Dodatkowo przyprawa zawiera owadobójcze diterpeny.

Jak zastosować cynamon w piaskownicy?

Cynamon najlepiej stosować w formie sproszkowanej. Wystarczy wsypać do piaskownicy kilka torebek przyprawy. Ich ilość zależna jest oczywiście od wielkości miejsca zabawy dzieci, jednak zazwyczaj jest to około 4-7 torebek cynamonu.

W przypadku, gdy zdecydujemy się na zastosowanie olejku cynamonowego, powinniśmy zachować ostrożność, ponieważ jest on dość mocny i trzeba uważać, by w czystej postaci nie miał kontaktu ze skórą. Najlepiej przed zastosowaniem rozcieńczyć go wodą. Z racji tego, że olejek cynamonowy ma intensywny zapach, to po użyciu go, zadbajmy o to, aby dziecko nie bawiło się przez kilka godzin z piaskownicy.

Inne zastosowania cynamonu

Kupując duże ilości cynamonu, warto wiedzieć, jakie jeszcze ma on zastosowania, aby nie zmarnować resztek przyprawy. Okazuje się bowiem, że cynamon nie ogranicza się tylko do przyprawiania deserów i potraw czy też wspomagania zdrowia i można wykorzystywać go również w domu. Oto inne zastosowania cynamonu:

  • Odświeża powietrze - jeżeli chcemy pozbyć się z domu uciążliwego zapachu tłuszczu np. po smażeniu ryb, to wystarczy zagotować wodę z dodatkiem cynamonu, wanilii i brązowego cukru. Taka mieszanka usunie nieprzyjemną woń, zastępując ją słodkim zapachem.
  • Odstrasza mole - zapach cynamonu działa odstraszająco również na mole. W tym celu warto umieścić w problematycznym miejscu laskę cynamonu, połączoną z liściem laurowym i miętą.
  • Przegania pająki - pająki także nie znoszą zapachu cynamonu. Wobec tego chcąc pozbyć ich się z domu, warto zakupić laski cynamonu i umieścić je w zakamarkach, w których przebywały pająki. Dodatkowo w pobliżu okien możemy rozsypać odrobinę sproszkowanego cynamonu.
  • Usuwa brzydki zapach z odkurzacza - chcąc pozbyć się nieprzyjemnej woni, wystarczy włożyć do worka odkurzacza laskę cynamonu. Innym sposobem jest rozsypanie łyżki mielonego cynamonu na podłodze i wciągnięcie go odkurzaczem.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: parenting