Reklama
Reklama

Wymieszaj trzy składniki i spryskaj czapkę. Zimą pozbędziesz się uciążliwego problemu

Zimą wolisz marznąć, zamiast włożyć na głowę czapkę, która może popsuć ci fryzurę? Jeżeli po zdjęciu nakrycia głowy, twoje włosy zawsze elektryzują się i wyglądają, jakby dopiero co uderzył je potężny piorun, nie martw się. Wystarczy, że użyjesz tego domowego sprayu przed wyjściem z domu, a już na zawsze zapomnisz o tym problemie.

Jeżeli nie chcesz przeziębić się zimą, przed wyjściem z domu powinieneś założyć na siebie nie tylko gruby płaszcz oraz buty, ale również szal i ciepłą czapkę, która ochroni twoją głowę przed przemarznięciem

Niestety większość nakryć głowy ma jedną, wielką wadę, przez które wiele osób rezygnuje z ich noszenia. Fryzura po ich zdjęciu wygląda fatalnie, jak po uderzeniu pioruna, ponieważ jony ujemne obecne w kosmykach i włóknach czapki odpychają się od siebie. Jest jednak prosty sposób, aby temu zaradzić. Po prostu spryskaj czapkę tym domowym sprayem, a twoje włosy pod zimową czapką już nigdy nie będą się elektryzować. 

Stosuj je regularnie, a twoja fryzura zimą będzie wyglądać idealnie

Jeżeli chcesz, by twoja fryzura prezentowała się idealnie niezależnie od pory roku, regularnie nakładaj na włosy odżywki dostosowane do twojego typu włosy. Pasma cienkie i gładkie zimą są szczególnie narażone na elektryzowanie się. Ten problem ograniczyć może jednak stosowanie kosmetyków emolientowych, które zmniejszą skalę tego zjawiska i przy okazji pozytywnie wpłyną na kondycję twoich włosów.

Może cię zainteresować: Buty na zimę okazały się przyciasne? W ten sposób szybko je rozciągniesz                

Wymieszaj trzy składniki i spryskaj czapkę, a włosy przestaną się elektryzować

Jeżeli nie chcesz zniszczyć fryzury po zdjęciu nakrycia głowy, przed wyjściem z domu możesz spryskać również swoją czapkę domowym sprayem. Jej przygotowanie nie zajmie ci więcej niż 2 minuty i, aby ją zrobić będziesz potrzebowała jedynie trzech składników:

  • wody destylowanej
  • octu
  • gliceryny
  • ulubiony olejek eteryczny np. o zapachu sosny czy lawendy

Przygotuj niewielką buteleczkę z atomizerem i wlej do niej 100 ml wody destylowanej. Dodaj 2 małe łyżeczki octu, 1 łyżkę gliceryny i kilka kropel olejku eterycznego. Wymieszaj i popsikaj czapkę z obu stron. Zobaczysz, że włosy nie będą elektryzować się, gdy zdejmiesz nakrycie głowy.  

Czytaj również: Spryskaj tym podeszwy butów, a zimą unikniesz bolesnego upadku na lodzie                

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki