Reklama
Reklama

Buty na zimę okazały się przyciasne? W ten sposób szybko je rozciągniesz

Jeżeli robiłeś zakupy w pośpiechu i po przymiarce w domu buty zimowe wydają ci się za przyciasne, nie panikuj? To zupełnie normalne zwłaszcza w przypadku modeli wykonanych ze skóry czy zamszu. Są one bardzo wygodne, ale zanim staną się elastyczne, najpierw będziesz musiał je rozchodzić. Do tego czasu wcale będziesz zmuszony jednak kaleczyć swoich stóp, poprzez noszenie niewygodnego obuwia. Tak rozbijesz buty szybko i bez wkładania w to jakiegokolwiek wysiłku.

Niespodziewane opady śniegu zaskoczyły w tym roku wielu Polaków. Być może ty również w związku ze znacznym spadkiem temperatur i opadami śniegu zmuszony byłeś w pośpiechu kompletować garderobę na nowy sezon. A robiąc nieprzemyślane zakupy bardzo łatwo o zaliczyć wpadkę. Zwłaszcza w sklepie obuwniczym. Nie martw się jednak, jeśli dopiero po przyjściu do domu zauważyłeś, że twoje nowiuteńkie buty zimowe są trochę przyciasne, bo niektóre modele rozciągają się wraz z ich użytkowaniem. 

Dotyczy to zwłaszcza butów wykonanych ze skóry czy zamszu. Zamiast wymieniać je na nową parę, po prostu trochę w nich pochodź. A jeśli nie masz czasu, możesz wymienić włożone do nich wkładki na cieńsze, albo spróbować rozbić je jednym z poniższych sposobów. Po kilku godzinach twoje botki czy kozaki będą wygodniejsze i elastyczniejsze. 

Sprawdzony sposób, aby rozciągnąć buty. Ta stara metoda zawsze działa!

Jest jeden stary sprawdzony sposób, by przyspieszyć rozciąganie butów, który stosowały jeszcze nasze babcie. Zamiast narażać się na ból nóg, od razu chodząc w nich po ulicy, po prostu pochodź w nich po domu. Wcześniej załóż jednak na stopy jedną, a najlepiej dwie pary grubych skarpet. Dzięki temu obuwie stanie się wygodniejsze i będzie idealnie dopasowane do kształtu twojej stopy. 

Może cię zainteresować: Tak szybko wyczyścisz zamszowe buty. Niezbędny składnik znajdziesz w kuchni

Nie tylko grube skarpetki. Zimowe buty rozciągniesz za pomocą gazety, lodu i suszarki

Jeżeli nie chcesz chodzić w zimowych butach po salonie, to wcale nie musisz tego robić. Na rynku dostępne są bowiem pianki i spraye do rozmiękczania skóry, a jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz wypróbować także również inne domowe sposoby na rozciągnięcie zimowego obuwia, które nie wymagają zakładania go na stopy.

  • suszarka do włosów

Przyciasne buty możesz szybko rozciągnąć, korzystając z suszarki. Wystarczy, że wykorzystasz gorący nawiew z urządzenia, kierując powietrze w miejsca we wnętrzu buta, które sprawiają ci dyskomfort po jego założeniu.

  • woreczek z lodem

Innym skutecznym sposobem na rozciągnięcie skórzanych butów jest włożenie do nich woreczków śniadaniowych wypełnionych wodą i umieszczenie obuwia na kilka godzin w... zamrażalniku. Ujemna temperatura sprawi, że po kilku godzinach zwiększą one swą objętość, a skóra delikatnie się rozciągnie. 

  • gazeta

Jeśli obawiasz się mrozić buty, wypróbuj metodę polegającą na wypełnieniu ciasnych butów kulkami ze zwiniętych gazet. Wcześniej należy je zwilżyć wodą. Papieru powinno być na tyle dużo, aby mógł rozpychać cholewkę od wewnątrz przez jedną dobę. To dobry trik, by rozciągnąć buty zimowe na szerokość.

Czytaj również: Spryskaj tym podeszwy butów, a unikniesz bolesnego upadku na lodzie

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki