Reklama
Reklama

Spryskaj tym podeszwy butów, a zimą unikniesz bolesnego upadku na lodzie

Zimowa pogoda na dobre rozgościła się w Polsce, dlatego, by móc czuć się bezpiecznie podczas wyjść do sklepu czy pracy, powinieneś zaopatrzyć się w buty z antypoślizgową podeszwą. Nie martw się jednak, jeżeli dopiero co kupiłeś nową parę. Nawet jeśli ślizgasz się w niej na oblodzonym chodniku, wcale nie musisz ryzykować upadku na oblodzonym chodniku. Wystarczy, że spryskasz podeszwy zimowych butów tym produktem.

Jednym z największych zimowych koszmarów jest upadek na oblodzonym chodniku. To bolesne i zawstydzające doświadczenie, które pozostaje we wspomnieniach na długo. Dlatego, jeżeli nie chcesz zaliczyć wpadki na świeżym powietrzu, w tym roku koniecznie powinieneś zainwestować w dobre buty z antypoślizgową podeszwą

A jeśli kupiłeś już obuwie i nie chcesz wydawać kolejnych pieniędzy na nową parę, wypróbuj dwa proste triki, dzięki którym poprawisz przyczepność obuwia do podłoża i tym samym unikniesz kontuzji podczas grudniowego spaceru.

Spryskaj tym podeszwy butów, a nie upadniesz na oblodzonym chodniku

Aby zwiększyć przyczepność zimowych butów, które nie posiadają grubej, antypoślizgowej podeszwy, wyciągnij z szafki popularny produkt z drogerii. Na pewno nigdy nie przyszło ci do głowy, że ten kosmetyk może mieć takie zastosowanie, a to wielki błąd, bo po spryskaniu nim gładkich podeszw swojego obuwia na pewno poczujesz się pewniej podczas zimowego spaceru po śliskim chodniku. 

Chodzi oczywiście o lakier do włosów, którego grubą warstwę powinieneś zawsze nakładać na buty przed wyjściem z domu. Wcześniej jednak przetrzyj ich podeszwy papierem ściernym. I zanim wyjdziesz na zewnątrz, koniecznie upewnij się, że obuwie zdążyło już wyschnąć.

Może cię zainteresować: Zapomnij o posypywaniu schodów solą. Jest lepszy sposób na pozbycie się lodu i śniegu

Nie tylko lakier do włosów. Nalep go na buty, a poczujesz się pewniej na spacerze

Jeżeli wciąż obawiasz się upadku na oblodzonym chodniku, możesz również wykorzystać popularny produkt z domowej apteczki. Po prostu wyciągnij z niej wodoodporne plastry opatrunkowe i podlej nimi gładkie podeszwy butów. Ten szybki trik znacznie poprawi twoją przyczepność na każdej śliskiej nawierzchni. Warunek jest jeden, plaster musisz przykleić prostopadle do długości buta. W przeciwnym razie będzie mało skuteczny.

Czytaj również: Posypujesz solą kostkę brukową? Oto powód, dla którego powinieneś przestać

Zobacz też:

Przypalone naczynie żaroodporne znów będzie wyglądać, jak nowe. Wlej to do środka i włóż do piekarnika

Czy poduszki można prać w pralce? Kieruj się tymi zasadami, a posłużą ci przez lata

Gotujesz jajka w ten sposób? To błąd, który pozbawia je wszystkich wartości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki