Reklama
Reklama

​Wykorzystaj ten trik w sklepie, a papier toaletowy starczy ci na o wiele dłużej, niż dotychczas

Twierdzenie, że zdecydowana większość Polaków kupuje papier toaletowy, bez wątpienia nie będzie przesadzone. Kiedyś w sklepie znajdował się tylko jeden tego rodzaju wyrób w szarym kolorze, teraz producenci prześcigają się w tworzeniu kolorów, zapachów, a nawet struktur. Poznaj trik, który pozwoli ci wybrać papier toaletowy, który starczy na dłużej.

Efektywność to jeden z kluczowych czynników w wyborze tego podstawowego artykułu higienicznego, jednak warto również przeczytać skład. Szczególnie że według ekspertów niektóre papiery toaletowe mogą zawierać bardzo szkodliwy składnik.

Trik, który sprawi, że papier toaletowy starczy co na o wiele dłużej

Choć papier toaletowy jest produktem podstawowym, wiele osób nie zwraca zbytniej uwagi na sam proces zakupowy. Najczęściej od lat kupują ten sam rodzaj i są do niego "przywiązani" lub po prostu wybierają go ze względu na cenę, czyli biorą najtańszy bądź najdroższy. W wielu przypadkach rolę odgrywają również aktualne promocje w sklepie. Jednak taka nieświadomość konsumencka może być dużym błędem.

Sprawdź również: Kaloryfer słabo grzeje? Wlej to do środka, a w domu znów będzie ciepło

Na szczęście dla wszystkich tych, którzy bezwiednie kupują papier toaletowy, mamy prosty trik, który odmieni ich życie. Wystarczy zwrócić uwagę na długość papieru, który kupujemy, a dokładniej na liczbę metrów znajdującą się w jednej rolce. Czasem zadanie jest ułatwione, gdyż takie informacje producent podaje na opakowaniu, zwykle w wyeksponowanym miejscu. Gdy nie jest, możemy jednak w łatwy sposób to... policzyć.

Każde opakowanie papieru toaletowego zawiera informację o ilości listków w jednej rolce. Te dane pozwolą nam szybko wyliczyć długość całej rolki. Wystarczy zmierzyć długość jednego listka, a następnie na kalkulatorze (w każdym telefonie jest dostępny) przemnożyć ją przez ilość listków. Wybierając najdłuższy papier, mamy pewność, że starczy nam na dłużej. W dodatku czasem, mimo braku różnicy w cenie, różnica w długości rolki może nas zadziwić.

Zobacz też:

Przypalone naczynie żaroodporne znów będzie wyglądać, jak nowe. Wlej to do środka i włóż do piekarnika

Czy poduszki można prać w pralce? Kieruj się tymi zasadami, a posłużą ci przez lata

Gotujesz jajka w ten sposób? To błąd, który pozbawia je wszystkich wartości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | zakupy