Reklama
Reklama

Kaloryfer słabo grzeje? Wlej to do środka, a w domu znów będzie ciepło

Czyszczenie grzejników to czynność, o której bardzo często zapominamy przed nadejściem zimy. Kaloryfery gromadzą ogromne ilości kurzu, który powoduje, że ogrzewanie może być nieefektywne i niebezpieczne dla zdrowia. Na szczęście istnieje prosty i tani sposób, aby wyczyścić grzejniki od środka. Ten patent robi furorę na TikToku i nie tylko!

Dlaczego warto czyścić kaloryfery od środka? To kwestia zdrowia

Na kaloryferach gromadzą się duże ilości kurzu oraz bakterii. Ciepłe powietrze, które unosi się do góry, zabiera ze sobą mikrocząsteczki brudu i wypełnia nasze salony, sypialnie, pokoje dziecięce i inne pomieszczenia. Warto również pamiętać, że kurz, który gromadzi się w kaloryferach, może znacząco utrudniać ich pracę.

Jak często czyścić kaloryfery? Jedni uważają, że czyszczenie kaloryfera powinno odbywać się dwa razy do roku - przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu grzewczego. Inni z kolei zalecają, aby myć grzejnik co najmniej raz w miesiącu, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają alergicy.

Jak wyczyścić kaloryfer? Wlej to do środka, a pozbędziesz się kurzu

Jak wyczyścić kaloryfer od środka? Jest na to sposób! Wystarczy wymieszać proszek do prania z wodą, podstawić pod grzejnik miskę, a następnie po prostu wlać mieszankę do środka kaloryfera. Ten sposób na czyszczenie grzejników od środka pomoże wypłukać brud.

Pamiętajmy, że temperatura wody powinna być ciepła, lecz nie gorąca. Na każde pół litra wody wystarcza łyżka proszku. Należy przelać roztwór do wygodnego pojemnika, który umożliwi powolne wlewanie płynu po ściankach grzejnika. Im dłużej płyn będzie miał kontakt z powierzchnią, tym efekty będą lepsze. Z tego powodu przy dozowaniu wody do wnętrza kaloryfera nie należy się spieszyć.

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby