Reklama
Reklama

Kaloryfer słabo grzeje? Wlej to do środka, a w domu znów będzie ciepło

Czyszczenie grzejników to czynność, o której bardzo często zapominamy przed nadejściem zimy. Kaloryfery gromadzą ogromne ilości kurzu, który powoduje, że ogrzewanie może być nieefektywne i niebezpieczne dla zdrowia. Na szczęście istnieje prosty i tani sposób, aby wyczyścić grzejniki od środka. Ten patent robi furorę na TikToku i nie tylko!

Dlaczego warto czyścić kaloryfery od środka? To kwestia zdrowia

Na kaloryferach gromadzą się duże ilości kurzu oraz bakterii. Ciepłe powietrze, które unosi się do góry, zabiera ze sobą mikrocząsteczki brudu i wypełnia nasze salony, sypialnie, pokoje dziecięce i inne pomieszczenia. Warto również pamiętać, że kurz, który gromadzi się w kaloryferach, może znacząco utrudniać ich pracę.

Jak często czyścić kaloryfery? Jedni uważają, że czyszczenie kaloryfera powinno odbywać się dwa razy do roku - przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu grzewczego. Inni z kolei zalecają, aby myć grzejnik co najmniej raz w miesiącu, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają alergicy.

Jak wyczyścić kaloryfer? Wlej to do środka, a pozbędziesz się kurzu

Jak wyczyścić kaloryfer od środka? Jest na to sposób! Wystarczy wymieszać proszek do prania z wodą, podstawić pod grzejnik miskę, a następnie po prostu wlać mieszankę do środka kaloryfera. Ten sposób na czyszczenie grzejników od środka pomoże wypłukać brud.

Pamiętajmy, że temperatura wody powinna być ciepła, lecz nie gorąca. Na każde pół litra wody wystarcza łyżka proszku. Należy przelać roztwór do wygodnego pojemnika, który umożliwi powolne wlewanie płynu po ściankach grzejnika. Im dłużej płyn będzie miał kontakt z powierzchnią, tym efekty będą lepsze. Z tego powodu przy dozowaniu wody do wnętrza kaloryfera nie należy się spieszyć.

Zobacz też:

Przypalone naczynie żaroodporne znów będzie wyglądać, jak nowe. Wlej to do środka i włóż do piekarnika

Czy poduszki można prać w pralce? Kieruj się tymi zasadami, a posłużą ci przez lata

Gotujesz jajka w ten sposób? To błąd, który pozbawia je wszystkich wartości

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby