Reklama
Reklama

Wyjmij z kosmetyczki i włóż do pralki. Zapomnisz o sierści i kłaczkach na ubraniu

Sierść w każdym możliwym miejscu to nieodłączny element posiadania zwierząt w domu. Najwięcej kłaczków osadza się jednak na ubraniach. Z czasem nawet pranie może sobie nie radzić z pozbyciem się nadmiaru futra. Znalazłam na to skuteczny sposób. Wystarczy, że zamiast nakładać na włosy, wrzucisz je do pralki.

Zwierzęta domowe takie jak psy czy koty, mogą tracić nawet od kilkudziesięciu do kilkuset włosów dziennie. Już niedługo zbliża się okres linienia naszych pupili, a sierści wszędzie będzie jeszcze więcej. Taki stan może utrzymywać się nawet do kilku tygodni.

Przez to na naszej odzieży gromadzi się mnóstwo włosów. Wiem jednak jak temu zaradzić. Wypróbowałam ten sposób już nieraz. Ten przedmiot z kosmetyczki wrzuciłam do pralki. Ubrania nigdy nie były tak czyste, odkąd mam kota.

Rób to codziennie, a sierści w domu będzie o wiele mniej

Posiadanie zwierząt to ogromna odpowiedzialność. Dotyczy ona nie tylko dbania o czworonożnych przyjaciół, ale też o przestrzeń dookoła. Niesamowicie istotne jest więc zachowanie mieszkania w czystości.

Aby tak było, powinniśmy regularnie sprzątać. Najważniejsze jest odkurzanie dywanów, kanap, poduszek, koców i wszelkich innych tekstyliów, do których mogą z łatwością przylegać kłaczki.

W zmniejszeniu ilości luźnej sierści, która rozprzestrzenia się w domu, pomoże codzienne szczotkowanie zwierząt. Wówczas zabieg zatrzyma większość wypadający włosów na szczotce. Zostaną one skupione w jednym miejscu.

Czytaj także: Pralka nie dopiera ubrań, bo popełniasz ten błąd. Od teraz możesz zapomnieć o plamach

Tak samo zadziała regularne mycie zwierząt. Trzeba natomiast pamiętać, że za częste kąpiele mogą negatywnie wpłynąć na stan skóry pupili. Z czasem może się przesuszać, a to poskutkuje rozwojem różnych chorób skóry. Z tego powodu lepiej nie nadużywać tej metody.

Zbyt duża utrata sierści u zwierząt może wskazywać na nieodpowiednią dietę. W ograniczeniu wypadania włosków, a tym samym zachowaniu czystości w mieszkaniu, może pomóc zmiana sposobu żywienia. Warto postawić na wybór, który będzie wspierał skórę i sierść zwierzaka.

Tak pozbędziesz się sierści z ubrań. Dorzucaj do każdego prania

Nawet po praniu widzisz, że na twojej odzieży jest pełno kłaczków i luźnej sierści? Mam na to prosty i tani sposób. Przed każdym praniem, do bębna pralki wrzuć po 2 lub 3 wałki do włosów z rzepami. Powinny się znaleźć na ubraniach. Następnie ustawiamy program tak, jak zwykle.

Po zakończonym praniu odzież będzie znacznie czystsza. To właśnie na rzepach wałków zgromadzi się zdecydowana większość kłaczków, która zalegałaby na ubraniach.

Zobacz też:

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

​Te prezenty na Dzień Matki spodobają się każdej mamie. Pospiesz się, czasu zostało niewiele

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzątanie | czyszczenie | domowe sposoby | triki