Reklama
Reklama

Wyjmij to przed uruchomieniem pralki. Twoje rachunki szybko spadną

Przy wciąż rosnących kosztach codziennego życia, wiele osób szuka nowych sposobów na oszczędzanie. Czasem wystarczy, że wprowadzimy drobne zmiany, a nasze rachunki znacząco się zmniejszą. Tak jest między innymi w przypadku prania i właściwego używania urządzenia oraz detergentów. Podpowiadamy, co wyjąć z pralki, aby zaoszczędzić i jakich błędów unikać podczas prania.

Wiele osób robi pranie, nie zdając sobie sprawy, ile kosztownych błędów popełnia podczas tej prostej czynności. Unikając niektórych z nich, możemy obniżyć nasze rachunki za prąd i wodę. Wystarczy, że zastosujemy się do kilku prostych zasad. Sprawdź, w jaki sposób prawidłowo wstawiać pranie.

Co zrobić, aby zaoszczędzić prąd i wodę podczas prania? Tego błędu unikaj

Jeżeli naszym celem jest obniżenie rachunków wiążących się z praniem, to powinniśmy zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną kwestię, która równocześnie jest najczęściej popełnianym przez nas błędem.

Mowa tu o przeładowywaniu bębna pralki. Jeżeli tak robimy, to powinniśmy wyjąć tyle ubrań, aby urządzenie były wypełnione do mniej więcej 2/3 jego objętości. W przeciwnym razie, gdy zapełniamy bęben do granic możliwości, nie tylko wydłużamy automatyczny czas prania wybierany przez urządzenie, ale i sprawiamy, że cała ta czynność jest mało efektywna. Wynika to z tego, że przepełniona pralka często nie dopiero ubrań, co niejednokrotnie zmusza nas do ponownego prania. Wobec tego wkładanie większej ilości prania do urządzenia naraża nas na dodatkowe koszty wynikające z dłuższego czasu prania lub dodatkowego cyklu wstawianego z powodu niedoprania materiałów.

Najlepszym sposobem na upewnienie się czy na pewno wkładamy odpowiednią ilość ciuchów, jest włożenie ręki do bębna, zanim włączymy urządzenie. Jeśli uda nam się ją swobodnie wsadzić, to bez obaw możemy uruchomić pralkę, ponieważ wiemy już, że umieściliśmy prawidłową liczbę ubrań.  

Kolejnym często popełnianym błędem, który naraża nas na dodatkowe koszty, jest ustawianie za każdym razem najwyższej możliwej temperatury prania. Musimy mieć świadomość tego, że im wyższa temperatura prania, tym większe zużycie prądu. Wobec tego im chłodniejszą wodę zastosujemy, tym mniejsze będą nasze warunki. Nie zapominajmy również, że odpowiedni dobór temperatury wpływa także na żywotność ubrań i przekraczanie zalecanej wysokości może skutkować ich uszkodzeniem.

Czytaj również: Wsyp łyżeczkę do pralki, a ubrania na długo zachowają kolor. Ten sposób zdradziła mi babcia

Jakich innych kosztownych błędów unikać podczas prania? Wiele osób robi to nieświadomie

Wśród innych kosztownych błędów, znajdują się także czynności, które nie dotyczą bezpośrednio pracy urządzenia. Okazuje się bowiem, że warto również szukać oszczędności podczas używania detergentów. Wiele osób dodaje do swojego prania zbyt duże ilości proszku lub płynu do płukania, licząc na lepsze efekty. Prawda jednak jest taka, że zalecana dawka jest wystarczająca, aby nasze ubrania dobrze wyglądały i pachniały po praniu.

Zbyt duża ilość wsypywanych lub wlewanych detergentów jest wobec tego jedynie marnotrawstwem preparatu oraz pieniędzy. Dodatkowo, gdy używamy ich w nadmiarze, to pralka nie jest w stanie ich całkowicie wypłukać, co może sprawić, że nasze materiały będą miały po praniu białe zacieki lub matową strukturę, co zmusi nas do ponownego prania.

Zobacz też:

Nie jedz takiej cukinii. Lepiej wyrzuć do kosza, zanim zachorujesz

Parz przez 15 minut i pij przed posiłkiem. Kilogramy szybko polecą w dół

Tak wyczyścisz stare słoiki na przetwory. Nie ma szybszego sposobu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki