Reklama
Reklama

Włóż do pilota kawałek folii aluminiowej. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Folia aluminiowa znana jest z szeregu zastosowań, gdyż przydaje się ona nie tylko w naszej kuchni. Jednak mało kto wie, że może nam ona również pomóc rozwiązać uciążliwy problem z pilotem do telewizora. Jest to prosty i sprawdzony trik, który każdy może z łatwością przetestować w swoim domu. Sprawdź, jak wykorzystać folię aluminiową.

Folia aluminiowa to produkt, który często używany jest w naszym domu. Najczęściej wykorzystujemy go do pieczenia lub pakowania jedzenia. Jednak folia ma o wiele więcej ciekawych zastosowań, dzięki którym możemy rozwiązać sporo problemów w naszym domu. Jeden z nich dotyczy pilota od telewizora. Podpowiadamy, jak wykorzystać folię aluminiową w nietypowy sposób.

Folia aluminiowa rozwiąże uciążliwy problem z pilotem do telewizora. W jaki sposób?

Nie każdy wie, że folia aluminiowa potrafi odbijać oraz pochłaniać fale radiowe, a także przewodzić prąd. Dzięki temu może okazać się bardzo przydatna, gdy mamy do czynienia z popularnym problemem z pilotem do telewizora.

Oczywiście do tego, by pilot prawidłowo funkcjonował, niezbędne są baterie. Często, jednak gdy się wyczerpują, nie mamy pod ręką klasycznych "grubych" paluszków o oznaczeniu AA. Okazuje się, że nic straconego, ponieważ do pozbycia się tego problemu, wystarczą nam "chude" paluszki AAA oraz folia aluminiowa.

Wystarczy, że oderwiemy kawałek folii, zwiniemy i włożymy do pilota wraz z paluszkami AAA. Folię należy umieścić w szczelinie pomiędzy końcówką baterii a sprężynką, która pełni rolę przewodu. Po prawidłowym zamontowaniu baterii oraz folii, tak by nie było pustych przestrzeni i by paluszki nie latały luźno w środku pilota, powinien on ponownie zacząć działać.

Dzięki tej prostej metodzie nawet gdy nie mamy pod ręką odpowiednich baterii, możemy tymczasowo dalej korzystać z naszego pilota i nie przerywać relaksu.

Czytaj również: Wrzucaj do pralki raz w miesiącu. Zapomnisz o wielu problemach

Jak jeszcze można wykorzystać folię aluminiową w domu? Zastosowań jest wiele

Jednak to nie jedyna metoda na użycie folii aluminiowej. Produkt ten ma wiele innych ciekawych i nietypowych zastosowań, które pomogą nam rozwiązać niektóre problemy w naszym domu. Oprócz tego, że folia aluminiowa pozwala nam naprawić pilot do telewizora, może również pomóc nam podczas prania.

Okazuje się bowiem, że folia przeciwdziała elektryzowaniu się ubrań w pralce. Oprócz tego może ona doskonale doczyścić ruszt z grilla czy przypalone naczynia. Wystarczy, że zwiniemy ją w kulkę i zaczniemy pocierać problematyczny obszar. W ten sposób zastąpi druciak, który często podczas czyszczenia się rozpada.

Innym ciekawym zastosowaniem tego produktu jest odstraszanie ptaków z balkonu. Wystarczy, że owiniemy folią balustrady na balkonie i po kłopocie. Wiele osób używa również jej do czyszczenia kamienia, który osadza się na armaturze łazienkowej. Pamiętajmy jednak, aby przed użyciem sprawdzić jej działanie na niewidocznym fragmencie, ponieważ może ona rysować niektóre powierzchnie.

Warto także folię aluminiową rozłożyć błyszczącą stroną do góry na desce do prasowania i następnie nałożyć na nią pokrowiec. Dzięki temu prasowanie pójdzie o wiele szybciej i skuteczniej.

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby