Reklama
Reklama

​Zabierz folię bąbelkową na kolejne zakupy do supermarketu. Zdziwisz się, do czego może się przydać

Folia bąbelkowa, zwana również pęcherzykową, kojarzona jest przede wszystkim z wysyłką towarów. Ma zapewnić ochronę przesyłki przed uszkodzeniem. Jednak można dać jej drugie życie i wykorzystać w innych sytuacjach, nawet takich jak codzienne zakupy spożywcze. Sprawdź, jak w nieoczywisty sposób zrobić użytek z folii bąbelkowej.

Kupujesz mrożonki? Zabierz na zakupy folię bąbelkową!

Asortyment produktów mrożonych w sklepach jest naprawdę szeroki. Zaczynając od owoców i warzyw, przez ryby, po gotowe posiłki — w sklepowych zamrażarkach znajdziemy praktycznie wszystko. Problemem może być jednak ich rozmrażanie od momentu umieszczenia w koszyku do włożenia do zamrażarki. Właśnie w tym przypadku świetnie sprawdzi się folia bąbelkowa. Każdy produkt owijamy folią, a dzięki temu ograniczamy dopływ ciepłego powietrza. Nasze mrożonki znacznie dłużej zachowają swoją temperaturę, a dodatkowo na resztę zakupów nie zacznie spływać woda z rozmrażających się opakowań.

Sprawdź również: Kamień na słuchawce prysznicowej to już przeszłość. Usuniesz go produktem za grosze

Zrób własną torbę termiczną z trzech elementów

Do przygotowania własnej torby termicznej potrzebujesz jedynie trzech przedmiotów:

  • reklamówkę wielorazową,
  • folię bąbelkową,
  • taśmę dwustronną.

Folię bąbelkową potnij na mniejsze kawałki. Za pomocą taśmy dwustronnej przyklej ją do wnętrza reklamówki w taki sposób, by bąbelki znajdowały się do wewnątrz. Całe wnętrze reklamówki powinno być wyłożone folią bąbelkową. Opcjonalnie na górze reklamówki możesz za pomocą taśmy dwustronnej przykleić rzep lub sznurek, by móc zamykać swoją torbę termiczną. Dzięki temu jeszcze bardziej ograniczysz dopływ ciepłego powietrza do zamrożonych produktów.

Zobacz też:

Zapomnij o gąbce czy ściereczce. Przetrzyj okna tym, a pozbędziesz się smug

Ile proszku naprawdę potrzeba do zrobienia prania? Wiele osób popełnia błąd

Wkładasz gorące garnki do lodówki? Lepiej przestań, awaria to tylko jedna z konsekwencji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy | triki