Reklama
Reklama

Kamień na słuchawce prysznicowej to już przeszłość. Usuniesz go produktem za grosze

Kamień na słuchawce prysznicowej to nie tylko kwestia estetyki. Na porowatej powierzchni zatrzymują się bakterie. Osad skraca również żywotność urządzenia, co naraża nas na dodatkowe koszty. Drobne dziurki w głowicy trudno bardzo trudno doczyścić. Szczęśliwie jest prosty i tani sposób na usunięcie kamienia, który znajduje się na słuchawce prysznicowej.

Jeden produkt, jedna godzina i usuniesz kamień ze słuchawki prysznicowej 

Każdy, kto kiedykolwiek próbował usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej, wie, jaka to żmudna praca. Drobne dziurki dosłownie obrastają osadem, który wciska się we wszystkie zakamarki. Ostatnio furorę robi porada pewnej tkitokerki w tej kwestii. Użytkowniczka @vxledw pokazała, jak niskim kosztem i praktycznie bez wysiłku usuwa kamień ze słuchawki prysznicowej.  

Kobieta używa do tego zwykłego octu spirytusowego, który można kupić w każdym sklepie za kilka złotych. Wystarczy odkręcić słuchawkę prysznicową i umieścić ją w woreczku strunowym wypełnionym octem. Woreczek trzeba zamknąć i odstawić na godzinę. Po tym czasie kamień będzie dosłownie odpadał od urządzenia. Wystarczy je potem przetrzeć gąbką lub miękką ściereczką.

Czytaj też: Wsyp do odpływu. Jest tańszy i zdrowszy od kreta, a szybko udrażnia rury  

Inne sposoby na usuwanie kamienia ze słuchawki prysznicowej 

Ocet to niejedyne remedium na kamienny osad. Możesz użyć kupnych detergentów, ale są one dość drogie i często szkodliwe dla środowiska. Dlatego lepiej uciec się do kilku innych domowych sposobów. Wypróbuj:  

  • sodę oczyszczoną: dodając do niej nieco wody, zrób z niej pastę. Posmaruj nią słuchawkę prysznicową i odłóż na pół godziny. Na koniec dokładnie spłucz pastę. W ten sposób pozbędziesz się również pleśni z głowicy prysznica.  
  • kwasek cytrynowy: do 200 ml ciepłej wody wsyp dwie łyżeczki kwasku cytrynowego i dokładnie wymieszaj. Przelej roztwór do butelki z atomizerem i dokładnie spryskaj słuchawkę prysznicową. Po kwadransie dokładnie wyszoruj miejsca, gdzie był kamień.  

Powyższe metody sprawdzą się u osób, które źle znoszą zapach octu. Po ich zastosowaniu słuchawka prysznicowa nie tylko będzie czysta, ale będzie też lepiej działać. Ocet, soda i kwasek cytrynowy to tanie produkty, którymi usuniesz kamień również z kabiny czy z węża prysznicowego. Warto go w tym celu odkręcić i zanurzyć w occie bądź roztworze z kwasku cytrynowego. Dzięki temu oczyścimy z kamienia również jego wnętrze.  


Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki