Reklama
Reklama

Wlej to do zlewu. Pozbędziesz się uciążliwego problemu, a kuchnia zyska ładny zapach

Pachnąca i czysta kuchnia to wizytówka każdej dobrej gospodyni. Czasem jednak zdarza się, że ten efekt popsuje nam przykra woń ze zlewu, która powstaje na skutek pozostałych w nim resztek jedzenia. Na szczęście możemy łatwo pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, stosując proste i tanie domowe sposoby. Sprawdź, jak to zrobić.

Problemem wielu osób bywa uciążliwa woń, która wydobywa się ze zlewozmywaka. Ciężko jej uniknąć, ponieważ gromadzi się tam wiele resztek jedzenia, które do tego się przyczyniają. Chcąc się jej pozbyć, powinniśmy zastosować domowy trik, do którego wystarczy nam kilka produktów z naszej kuchni. Podpowiadamy, jak łatwo i szybko zadbać o ładny zapach w kuchni.

Wlej to do zlewu, a efekt będzie zaskakujący

Czasem w naszym zlewie pojawia się niemiły zapach. Zazwyczaj winowajcą tego zjawiska jest zatkany odpływ, w którym zebrały się resztki pokarmu, a także inne zanieczyszczenia. Woń często utrudnia nam komfortowe korzystanie z kuchni, więc warto wtedy zastosować domowe sposoby, które są wyjątkowo proste i szybkie, a równocześnie skuteczne.

Przydatna w tym przypadku może okazać się niezwykle łatwa receptura na roztwór z soli i cytryny. Wystarczy, że wyciśniemy sok z owoców i dodamy do tego dwie łyżki soli kuchennej. Całość dokładnie mieszamy, aby uzyskać jednolitą konsystencję, a następnie wlewamy odrobinę do odpływu. Pozostałą część rozprowadzamy gąbką po całej powierzchni zlewu, a następnie czekamy kwadrans i po tym czasie myjemy zlew wodą. Jeżeli nie mamy w domu cytryny, to możemy ją zastąpić, używając do czyszczenia np. pomarańczy.

Czytaj również: Gdzie wylewać stary olej? Większość osób robi to źle

Jak zadbać o czystość zlewu? Te triki ułatwią ci sprzątanie

Warto również pamiętać o tym, aby nie tylko dbać o wnętrze zlewu, czyli jego odpływ, ale także o jego zewnętrzną powierzchnię, ponieważ lśniący zlew zdecydowanie będzie dobrą wizytówką naszej kuchni. Chcąc go skutecznie wyczyścić, możemy zastosować produkty, które znajdziemy w naszych szafkach.

Bez wątpienia przyda nam się do tego ocet. Wystarczy, że rozcieńczymy go z wodą i tak przygotowaną mieszanką umyjemy zabrudzoną powierzchnię. Z racji na intensywną woń octu, warto potem przewietrzyć pomieszczenie.

Świetne efekty daje również zastosowanie sody oczyszczonej oraz kwasku cytrynowego. W tym celu warto posypać nimi cały zlewozmywak i polać ciepłą wodą. Po chwili przemywamy powierzchnię gąbką i spłukujemy pozostałość proszków. Dzięki temu nasz zlew będzie lśniący, pozbawiony smug i zneutralizujemy nieprzyjemny zapach.

 

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki