Reklama
Reklama

Wlej do woreczka strunowego i włóż do zamrażarki. Nietypowe zastosowanie płynu do naczyń

Płyn do naczyń ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wbrew pozorom, może on ci się przydać nie tylko w kuchni do czyszczenia brudnych talerzy, szczućców czy garnków. Ten niepozorny produkt ze sklepu pozwoli ci sporo zaoszczędzić za domowych wydatkach. Szczególnie gdy jest zamrożony w szczelnych, woreczkach strunowych.

Na pewno nigdy nawet nie pomyślałeś o tym, aby zamrozić płyn do naczyń. Jest to jednak wielki błąd, bo dzięki temu zyskuje on przynajmniej kilka nowych przydatnych funkcji. 

Stosując ten prosty trik, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, które normalnie musiałbyś wydać na przydatny, ale dość kosztowny produkt... w aptece lub sklepie medycznym. Dzięki niemu szybko załagodzisz uciążliwe dolegliwości.

Zamroź płyn do naczyń w woreczku, a zaoszczędzisz krocie w aptece

Mrożony płyn do mycia naczyń ma wiele cennych zastosowań. Powinieneś wiedzieć, że jeśli przelejesz go do szczelnego woreczka strunowego i włożysz do chłodziarki (najlepiej na pustą półkę z dala od produktów spożywczych), otrzymasz prosty domowy okład, który szybko przyniesie ci ulgę przy nagłych uciążliwych dolegliwościach. 

Może okazać się przydatny np. przy lekkich stłuczeniach i niewielkich poparzeniach, opuchliźnie, bólach np. zęba czy głowy. To tania alternatywa dla profesjonalnych kompresów żelowych ze sklepów medycznych czy aptek, w które na pewno warto zainwestować przy poważniejszych dolegliwościach. 

Aby prawidłowo użyć domowego kompresu, po wyjęciu z zamrażarki owiń woreczek strunowy z zamrożonym płynem ściereczką i przyłóż do obolałego miejsca. Na pewno szybko odczujesz ulgę.

Może cię zainteresować: Jak pozbyć się tłuszczu z patelni? Wystarczy odrobina tego proszku

Do tego również przyda ci się zamrożony płyn do mycia naczyń

Pamiętaj również, że szczelnie zamknięte woreczki z zamrożonym płynem do mycia naczyń możesz również wykorzystać jako wkład do chłodzenia produktów, które wymagają niskiej temperatury podczas transportu. Latem możesz włożyć je np. do pojemnika wraz z zimnymi napojami w butelkach po to, by te były chłodne przez długi czas. 

To jednak nie wszystkie funkcje, jakie może pełnić mrożony płyn do mycia naczyń. Poza domowym kompresem może on sprawdzić się również do czyszczenia mocno zabrudzonej kratki piekarnika czy rusztu grilla. 

Wystarczy, że wlejesz płyn do mycia naczyń do woreczków lub foremek na lód i zamrozić go. Gdy będzie ci potrzebny, po prostu wyjmij jedną kostkę i pocieraj nią energicznie zatłuszczone lub zaschnięte powierzchnie, a na pewno się doczyszczą.

Czytaj również: Myjesz okna octem? Dodaj jeden składnik, a będą lśniły jak lustro

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki