Reklama
Reklama

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Wszyscy wiemy, że częste nawadnianie pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji. Znany lekarz przypomina jednak, że nie powinno się trzymać szklanki z wodą obok łóżka. I to wcale nie dlatego, że łatwo można ją strącić i wylać. Powód, by tego nie robić jest znacznie ważniejszy. Okazuje się, że to wcale nie jest zdrowe.

Lekarze są zgodni co do tego, że każdego dnia powinno się wypijać minimum 2-3 litry wody, aby utrzymać organizm w dobrej kondycji. Jeśli budzisz się w nocy również możesz uzupełnić płyny. 

Pamiętaj jednak, by nigdy więcej nie stawiać szklanki z wodą obok łóżka w sypialni, bo to wcale nie jest zdrowe. Lepiej zrobisz, np. udając się po nią bezpośrednio do kuchni. Dr n. med. Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts wyjaśnia powody.

Dlaczego nie warto trzymać szklanki z wodą obok łóżka? Lekarz wyjaśnia

Dr n. Med. Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts ostrzega, że picie wody, która stała na szafce obok łóżka może negatywnie odbić się na zdrowiu. I to wcale przez częste pobudki spowodowane potrzebą wizyty w toalecie. Chodzi o to, że w wodzie odstanej przez kilka godzin osadzają się kurz i bakterie. 

Staje się więc nie tylko nieświeża, ale i poważnie zanieczyszczona (nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka). Do wody w szklance mogą także powpadać owady m.in. komary, muchy, a nawet osy, które w skrajnych przypadkach mogą być zagrożeniem dla życia.

Może cię zainteresować: Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

Zamiast szklanki z wodą postaw to obok łóżka. Zapobiegniesz odwodnieniu

Aby pragnienie nie było uciążliwe, wypij szklankę świeżej niegazowanej wody, w temperaturze pokojowej pół godziny przed pójściem do łóżka (w ten sposób zapobiegniesz odwodnieniu). A co jeśli w nocy i tak często chce ci się pić? 

Jeżeli nie chcesz za każdym razem schodzić do kuchni po świeżą wodę, przed snem po prostu nalej ją do dzbanka ze szczelną pokrywką. Dobrym rozwiązaniem są też małe butelki z wodą (najlepiej szklane) trzymane pod łóżkiem.

Czytaj również: Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Nie tylko szklanka z wodą obok łóżka. Przez te błędy szkodzisz zdrowiu podczas snu

Nie tylko stawianie szklanki z wodą obok łóżka może być złym nawykiem. Innym popularnym błędem popełnianym przez wiele osób jest spoglądanie na zegarek w telefonie za każdym razem po przebudzeniu. Traktując oczy nagle ostrym światłem, wystawiasz na próbę swój wzrok i, przede wszystkim, rujnujesz swoje szanse na zdrowy sen. 

W okresie jesienno-zimowym sporo osób sypia także z głową przy odkręconym grzejniku. To z kolei jest najprostsza droga, by nabawić się problemów ze skórą i układem oddechowym.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie