Reklama
Reklama

Nie wyrzucaj zużytych plastikowych reklamówek. Włóż je do pralki, a efekt cię zaskoczy

Nigdy więcej nie wyrzucaj od razu do kosza plastikowych reklamówek po zakupach. Zużyte foliowe torebki mogą ci się bowiem jeszcze przydać... podczas prania. Włóż je do pralki, a efekt pozytywnie cię zaskoczy. Zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów, bo ten prosty trik pozwoli ci się na dobre uporać z uciążliwym problemem.

Plastikowa reklamówka, do której codziennie pakujesz warzywa i owoce w sklepie, może ci się również przydać... w łazience. Nie wyrzucaj jej więc po rozpakowaniu zakupów, tylko zachowaj, aby móc ją później wykorzystać podczas prania. 

Dzięki temu rozwiążesz uciążliwy problem. Ten prosty domowy trik ułatwi życie wszystkim właścicielom zwierząt i osobom, które mają problem z nadmiernie wypadającymi włosami, osadzającymi się na wierzchu ubrań. 

Włóż plastikowe reklamówki do pralki, a rozwiążesz uciążliwy problem

Przed praniem ubrań, zwiń plastikową reklamówkę w kulkę i wrzuć ją do bębna pralki wraz z ubraniami, kocami czy narzutami. Ten prosty trik pomoże ci rozwiązać uciążliwy problem z osadzającymi się na tkaninach włosami i sierścią zwierząt domowych. 

Jeśli masz kota lub psa, koniecznie musisz go wypróbować. Już po pierwszym użyciu plastikowej reklamówki zauważysz, że wyprane rzeczy są czystsze. To dlatego, że zabrudzenia zaczną osiadać na reklamówce, a nie na filtrze czy ubraniach. Po wyjęciu z pralki zużytą siatkę po prostu wyrzuć. Nie będzie już się nadawać do ponownego wykorzystania w łazience. 

Może cię zainteresować: Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zastosowanie plastikowych reklamówek, o którym nie miałeś pojęcia. Spróbuj owinąć nimi miotłę

Jest również inne zastosowanie plastikowych reklamówek, o którym warto wiedzieć. Poza praniem mogą ci się one przydać również podczas sprzątania, a dokładniej podczas zamiatania podłóg. Zależy ci na tym, by sprawnie zebrać brud na miotłę, a jednocześnie nie chcesz, aby paprochy osadzały się na narzędziu do zamiatania? 

W takim razie przed sprzątaniem zawsze nakładaj na swoją miotłę plastikowe reklamówki, a nic już nigdy się do nich nie przyczepi. Dzięki temu dom będzie czysty, a zabrudzenia będą lądować bezpośrednio na szufelce. 

Czytaj również: Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby | czyszczenie