Reklama
Reklama

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Przechowywanie ręczników w łazience to w Polsce norma. Być może wydaje ci się, że to dla nich najlepsze miejsce, ale prawda jest inna. Jeżeli zawsze wieszasz je na haczyku albo trzymasz na grzejniku, popełniasz ogromny błąd, który możesz przypłacić zdrowiem. Sprawdź, dlaczego nie powinieneś tego robić.

Ręcznik powieszony na haczyku lub grzejniku można zobaczyć w prawie każdej polskiej łazience. W rzeczywistości są to jednak najgorsze możliwe miejsca na jego przechowywanie.

Co prawda, jest tam zawsze pod ręką, więc można szybko go użyć, ale takie rozwiązanie może negatywnie odbić się na twoim zdrowiu. Gdy dowiesz się dlaczego, od razu przestaniesz praktykować ten zły nawyk.

Może cię zainteresować: Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Trzymasz ręcznik w łazience? Ten błąd możesz przypłacić zdrowiem

Przechowywanie ręcznika w łazience możesz przypłacić zdrowiem, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym panuje ogromna wilgoć. W związku z częstymi kąpielami stanowi ono idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Zwłaszcza gdy nie jest regularnie wietrzone. 

Jeśli twój ręcznik nieprzyjemnie pachnie, może być to znak, że został już zainfekowany bakteriami. Lepiej go nie używaj, bo przeniesiesz je na skórę, a wtedy możesz pogorszyć jej stan, doprowadzić do zaostrzenia trądziku lub zmian skórnych.

Gdzie trzymać ręczniki? Wybór miejsca musisz dobrze przemyśleć

Zatem, gdzie trzymać ręczniki, aby zminimalizować ryzyko rozwoju grzybów i bakterii? Jeśli dbasz o higienę, powinieneś zawsze przechowywać je w suchym i przewiewnym miejscu, a do samej łazienki przynosić jedynie na czas kąpieli. 

Najlepiej sprawdzi się szafa lub szafka, (o dobrej wentylacji). Zanim jednak włożysz do niej ręcznik, upewnij się, że jest czysty i suchy, aby uniknąć pleśni i nieprzyjemnego aromatu.

Czytaj również: Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Jak często zmieniać ręczniki? Większość osób robi to zbyt rzadko

Większość osób zbyt rzadko wymienia ręczniki, a jest to bardzo ważne. Szczególnie jeśli nie mieszkasz sam, każdy z twoich domowników powinien mieć swój ręcznik na wyłączność, który powinien zostać zamieniony na nowy po 2-3 kąpielach. 

Natomiast ręcznik do wycierania rąk, który standardowo wisi w łazience obok umywalki, warto wymieniać nawet codziennie. Korzystają z niego bowiem wszyscy domownicy, co zwiększa ryzyko przenoszenia bakterii.

Zobacz też:

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

Ten domowy sposób to prawdziwe wytchnienie dla haluksów. Stosuj go regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie