Reklama
Reklama

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Osy potrafią uprzykrzyć życie jak mało który owad. Jednak lepiej nie drażnić owych insektów – w przeciwnym razie mogą się zdenerwować, co nierzadko kończy się bolesnym użądleniem. W jaki sposób odstraszyć osy? Okazuje się, że niektórzy korzystają z bardzo sprytnego sposobu. Wystarczy użyć... papierowej torby.

Papierowa torba na osy. Jak odstraszyć owady?

Wiele osób boi się os. Owady te często są wabione słodkimi bądź kwiatowymi zapachami. Nic więc dziwnego, że insekty najczęściej można spotkać na tarasach lub balkonach. W sytuacji, gdy wokół nas latają osy, lepiej jest zachować spokój. W przeciwnym razie można wytrącić je z równowagi, co zwykle kończy się bolesnym użądleniem. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby uczulone na ich jad. 

Na szczęście istnieje pewien sposób, który może pomóc w odstraszeniu owadów. Do pozbycia się os wiele osób używa... papierowej torby. O co konkretnie chodzi? 

W większości przypadków osy starają się nie zbliżać do gniazd innych insektów. Z tego względu można spróbować odstraszyć je, przygotowując imitację takiego gniazda. Do tego celu najlepiej nada się papierowa torba. Materiał ten przypomina surowiec, z którego osy budują swoje gniazda – chodzi o przeżute wiórki martwego drewna.

Z papierowej torby należy uformować kulistą konstrukcję, zwężoną w dolnej części. Owe zwężenie można zabezpieczyć za pomocą sznurka. Następnie imitację gniazda trzeba ulokować w miejscu występowania os. Należy przy tym pamiętać, by skierować gniazdo zwężoną część w dół. 

Inne sposoby na odstraszenie os

Istnieją również inne sposoby, które mogą pomóc odstraszyć osy z balkonu, tarasu lub mieszkania. Specjalnych preparatów produkowanych na bazie chemii warto użyć w ostateczności. Bardziej naturalną metodą na osy jest rozmieszczenie roślin wydzielających zapachy, za którymi owe insekty nie przepadają. Mowa tu między innymi o mięcie, tymianku, majeranku, czosnku czy bazylii.  

Warto również regularnie kontrolować, czy osy nie próbują założyć gniazda w przydomowym otoczeniu. Można je do tego zniechęcić, spryskując ich "plac budowy" niewielką ilością octu. Lepiej jednak zachować przy tej czynności należytą ostrożność.

Zobacz też:

Tym sposobem wybielisz zżółknięte trampki po praniu. Wszystko czego potrzebujesz, masz w kuchni

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki