Reklama
Reklama

Weź kartkę papieru i włóż między drzwi lodówki. Rozwiążesz uciążliwy problem i zaoszczędzisz

Często po pewnym czasie użytkowania lodówki zauważamy, że nasze jedzenie szybciej się psuje i zwiększyły się rachunki za energię. Może okazać się, że przyczyna takiej sytuacji jest prozaiczna i wystarczy nam kilka sekund, aby się o tym upewnić. Sprawdź, do czego przyda się kartka papieru podczas testowania lodówki.

Szczelność lodówki jest kluczowa do jej prawidłowego funkcjonowania. Uszczelki po pewnym czasie zaczynają się niszczyć i nie działają już tak jak na początku. Ma to ogromny wpływ na zatrzymywanie temperatury przez lodówkę i przyczynia się to do wielu kłopotów. Sprawdź, jak przetestować szczelność urządzenia.

Dlaczego warto sprawdzić szczelność lodówki?

Dzięki dbaniu o dobrą kondycję naszej lodówki możemy nie tylko znacznie wydłużyć jej żywotność, ale także sprawić, że sporo na tym zaoszczędzimy. Najczęstszym aspektem, który przyczynia się do obniżenia efektywności urządzenia oraz do poboru większej ilości energii, jest właśnie słaba szczelność lodówki.

Co więcej, problem ten może także przyczyniać się do szybszego psucia się naszej żywności, co także naraża nas na dodatkowe koszty. Wobec tego warto sprawdzić szczelność urządzenia samodzielnie, za pomocą prostego triku, dzięki któremu w zaledwie kilka sekund dowiemy się, czy nasza lodówka pracuje prawidłowo.

W jaki sposób sprawdzić szczelność lodówki?

Jedyną rzeczą, jakiej będziemy potrzebować do sprawdzenia szczelności naszej lodówki, jest zwykła kartka papieru.

Okazuje się bowiem, że wystarczy, że otworzymy lodówkę i włożymy kartkę pomiędzy jej drzwi, a następnie je zamkniemy. W przypadku, gdy bez problemu wyjmiemy kartkę z zamkniętych drzwi, to jest to dla nas sygnał, że szczelność naszej lodówki pozostawia wiele do życzenia.

Jednak jeżeli kartka będzie stawiała opór, a pozostawiona w drzwiach utrzyma się, chociaż kilka sekund, to daje nam to pewność, że urządzenie jest szczelne i pracuje właściwie.

Czytaj również: W ten sposób szybko wyczyścisz tapicerkę w samochodzie. Skuteczny domowy płyn za grosze

Co zrobić, aby zwiększyć szczelność lodówki?

Chcąc zadbać o jakość naszych uszczelek, musimy również pamiętać o regularnym czyszczeniu ich z zalegającego w szparach brudu. Możemy do tego użyć np. szczoteczki do mycia zębów, która świetnie dotrze w każdy zakątek naszej uszczelki.

Innym ciekawym sposobem na zwiększanie szczelności urządzenia, jest skierowanie strumienia ciepłego powietrza, płynącego z suszarki do włosów wprost na uszczelkę lodówki. Pomoże to przywrócić jej pierwotną elastyczność.

Zobacz też:

Wyliczyli, ile ubrań potrzebujemy na cały rok. Większość z nas ma ich o wiele za dużo

Planujesz czyszczenie lamp? Sprawdź, jak prawidłowo umyć klosze i ich nie uszkodzić

Wystarczy odrobina, by białe obrusy lśniły czystością. Wydasz tylko 1,50 zł, a wszyscy będą myśleli, że są nowe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki