Reklama
Reklama

Moja teściowa wkłada do lodówki papierki po zużytym maśle. Sprytne, do czego ich później używa

Za każdym razem, kiedy wyrzucałaś do kosza papierki z masła po przełożeniu kostek do maselniczki, popełniałaś ogromny błąd. Opakowanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się nieprzydatne, możesz jeszcze wykorzystać. Przechowuj je w lodówce w ten sposób, a zapobiegniesz kulinarnej wpadce.

Masło w domowej kuchni jest wykorzystywane praktycznie non stop. Możesz używać go do smarowania kanapek, pieczenia ciast, a jeśli przypadkiem skończy ci się olej, również do smażenia mięsa. 

To wszechstronny produkt, dlatego lepiej go nie marnuj. Postaraj się zawsze mieć w domu zapasową kostkę i nigdy więcej nie wyrzucaj do kosza papierków po zużytym maśle, ponieważ te mogą uratować się w kryzysowej sytuacji.

Do czego wykorzystać papierki po maśle? Lepiej ich nie wyrzucaj

Teoretycznie papierki do masła powinno się wyrzucać do odpadów zmieszanych, ale lepiej nie robić tego od razu po wyjęciu kostki z opakowania. Zamiast tego zachowaj go na później, aby zaoszczędzić pieniądze i uniknąć marnowania jedzenia zgodnie z ideą zero waste.

Zatłuszczony papierek po maśle możesz wykorzystać, np. "brudną stroną" natłuścić patelnie i blachy do pieczenia ciast. Dzięki temu, że opakowanie łatwo się składa, bez problemu dotrzesz w każdy zakamarek formy bez pobrudzenia palców.

Może cię zainteresować: Sprzedawcy nie chcą, żebyś znał ten trik. Po tym poznasz najlepszego pączka w cukierni

W ten sposób dłużej możesz przechowywać papierki po maśle

Nie martw się tym, że w danej chwili nie masz do czego użyć resztek z papierka po maśle . Jeśli odpowiednio przechowasz opakowania w lodówce, będziesz mogła wykorzystać je również później, w kryzysowej sytuacji. Po prostu złóż je "brudną" stroną do środka, tak by niczego nie utłuścić i umieść na jednej z półek w lodówce lub zamrażarce.

Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki