Reklama
Reklama

​W Żabce kupisz wodę za 15 groszy. Jest jeden warunek

Kwestia oddziaływania nadmiaru plastiku na stan środowiska naturalnego jest podnoszona od dłuższego czasu. Właśnie z tego powodu tak ważne jest dbanie o jego, jak najmniejsze zużycie. Taką strategię chce obrać również jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce. Sprawdź, jaki warunek trzeba spełnić, by kupić w Żabce wodę za 15 groszy.

W Żabkach staną refillomaty. Czy rozwiązanie się przyjmie?

Sieć sklepów Żabka rozpoczęła testy nowej usługi, czyli refillomatów. Na ten moment możemy je znaleźć jedynie w kilku punktach w Polsce, jednak nie jest wykluczone, że zostanie zaimplementowane w każdej placówce. Na czym polegają refillomaty? Ten innowacyjny oraz ekologiczny pomysł ma sprawić, że klienci będą zużywać mniej plastiku, a także... zaoszczędzą pieniądze. Wystarczy, że przyjdziemy do sklepu z własną butelką.

Sprawdź również: Malowałeś mieszkanie? Sprawdź, gdzie wyrzucić wiaderka i puszki po farbie, nim popełnisz błąd

Refillomaty będą podłączone do sieci wodociągowej, z której będą pobierały wodę. Dodatkowo klient będzie miał możliwość wyboru między wodą niegazowaną, lekko gazowaną oraz gazowaną. Do butelki zostanie nalane 500 mililitrów zimnej wody, za którą zapłacimy jedynie 15 groszy. Jest to niezwykle niska cena w porównaniu z zakupem wody butelkowanej w plastikowej butelce, której litr zwykle kosztuje około złotówki.

Sprawdź również: Tak szybko wyczyścisz zlew i nie wydasz ani grosza. Będzie lśnił

Żabkowe refillomaty mogą wydatnie pomóc w walce z plastikowymi odpadami

Na ten moment w Polsce funkcjonuje ponad 10 tys. sklepów Żabka, które w większości znajdują się w miastach. Jeśli rozwiązanie z refillomatami się przyjmie i zostanie rozszerzone na cały kraj, możemy mówić o kolejnym sposobie na walkę z nadmiarem plastikowych odpadów, szczególnie w dużych miastach. Pod kątem ekonomicznym, przynajmniej dla konsumentów, ten pomysł również wydaje się godny wypróbowania. Czas pokaże, czy Polacy zechcą w ten sposób walczyć o ochronę środowiska naturalnego i redukcję ilości plastikowych odpadów.

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy