Reklama
Reklama

Tak szybko wyczyścisz zlew i nie wydasz ani grosza. Będzie lśnił

Generalne porządki w kuchni często obejmują czyszczenie zlewu. Nierzadko owe zadanie okazuje się trudne i zlew, mimo usilnego szorowania, nadal nie zachwyca czystością. Wystarczy jednak skorzystać z pewnego specyfiku, który znacząco ułatwi sprzątanie. Jego wykonanie nie jest skomplikowane, drogie ani czasochłonne. Wystarczy użyć tanich składników – soli oraz płynu do naczyń.

Czym wyczyścić brudny zlew? Stwórz specyfik z soli i płynu do naczyń

Dokładne wyczyszczenie zlewu potrafi przysporzyć nie lada problemów. Pozostałości jedzenia czy tłuszcz z patelni bardzo często doprowadzają do powstawania trudnych w usunięciu zabrudzeń. Na szczęście istnieje pewien trik, który pomoże w doprowadzeniu zlewu do zadowalającego stanu. O co konkretnie chodzi?  

Wykorzystaj sól i płyn do naczyń, aby stworzyć skuteczny specyfik. Preparat przygotujesz w dosłownie kilka sekund. Wspomniane składniki prawdopodobnie każdy ma w kuchennej szafce, a zatem korzystajac z tego sposobu nie wydasz ani grosza. Jak stworzyć środek, który pomoże uporać się z zabrudzonym zlewem?

Przeczytaj też: Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

Zaopatrz się w niewielką miskę i wlej do niej około 200 ml wody. Dodaj do niej dwie łyżeczki soli oraz dwie łyżeczki płynu do naczyń. Całość wymieszaj, a następnie użyj gąbki, by rozprowadzić powstały specyfik po zabrudzonym zlewie. Pamiętaj o szorowaniu – niektóre plamy mogą nie chcieć zejść od razu. Pozostaw wszystko na około 5 minut, po czym spłucz całość ciepłą wodą. Zlew będzie lśnił czystością. 

Jak sobie poradzić z zapchanym zlewem? Oto skuteczny sposób

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której to zlew zapycha się różnymi rodzajami odpadków. Niedrożność może powstawać przez resztki jedzenia, fusy z kawy lub tłuszcz. W takiej sytuacji najlepiej wykorzystać domowy sposób na odetkanie zapchanego zlewu. Wystarczy kostka do zmywarki. 

Ową kostkę należy umieścić w półlitrowym słoiku, a następnie zalać gorącą wodą. Kostka powinna się rozpuścić. Powstałą substancję wlej do odpływu i zakryj zatyczką lub pokrywką. Efekt powinien być widoczny od razu, aczkolwiek zaleca się odczekanie około 1 godziny. Po tym czasie należy solidnie przepłukać zlew. W trakcie całego procesu z odpływu mogą wydzielać się nieprzyjemne zapachy – nie należy ich wdychać

Warto pamiętać, że powyższy sposób może nie zadziałać w każdym przypadku. Często niedrożność jest poważna i cięższa do usunięcia. Wówczas niezbędne może okazać się wezwanie hydraulika. 

Zobacz też:

Z wygody popełniasz ten błąd na stacji benzynowej? Dużo ryzykujesz

Nasącz tym ręcznik papierowy i umieść pod uszczelką. Zapomnisz o brzydkim zapachu z pralki

To najzdrowsza przyprawa świata. We Włoszech jest w każdym daniu, w Polsce mało popularna

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie | sprzątanie