Reklama
Reklama

W ten sposób szybko usuniesz ślady po pisakach z drewnianych mebli. Wszystko, czego potrzebujesz, masz w domu

Ślady po markerze lub długopisie na meblach to z pewnością coś, czego każdy chciałby uniknąć. Z tym problemem niestety dość często muszą sobie radzić rodzice, których pociechy jeszcze nie wiedzą, że nie powinno niszczyć się mebli. Jak można usunąć zabrudzenia?

W wachlarzu domowych sposobów nie brakuje rozwiązań umożliwiających pozbycie się zabrudzeń pozostałych po markerach i długopisach. Co ciekawe, żeby skutecznie usunąć plamy, wcale nie trzeba używać chemicznych specyfików. Wystarczy użyć produktów znajdujące się w większości domów. 

W kontekście czyszczenia plam na meblach kluczowe jest to, aby dobrać metodę czyszczenia do rodzaju zabrudzonej powierzchni. Marker, długopis, czy lakier lub farbki będą wymagały innego podejścia. Na szczęście są również uniwersalne rozwiązania.

Jak szybko usunąć ślady po pisakach z drewnianych mebli?

Wykorzystując domowe sposoby, można usunąć nawet te zabrudzenia, których źródłem jest marker permanentny. Do tego niepotrzebne będą syntetyczne specyfiki, zawierające m.in. substancje rakotwórcze. Rozwiązanie problemu można znaleźć... w szkolnym piórniku, czy w biurku w domu.

Mowa tutaj o zwykłej gumce do ścierania. To wyjątkowo tani produkt, który można nabyć za mniej niż 2 złote, na przykład w sklepie z przyborami szkolnymi lub papierniczym. Co prawda, marker nie zejdzie "jak ręką odjął", ale w trakcie systematycznego ścierania, zabrudzenie znacząco się zmniejszy, a wkrótce całkowicie zniknie.

Czytaj również: Kłaczki na czarnym praniu przejdą do przeszłości. Wystarczy, że włożysz to do pralki

Dlaczego domowy sposób na zabrudzenia po markerze jest skuteczny?

Użycie gumki do usunięcia zabrudzeń po markerze będzie wyjątkowo przydatne w kontekście mebli lakierowanych. Zadziała jednak również na standardowych powierzchniach. Co jest sekretem efektywności zwykłej gumki do ścierania?

Gumka do ścierania jest szorstka, ale jednocześnie nie stanowi zagrożenia dla naturalnej powłoki mebli, a także lakieru, który ją pokrywa. To odróżnia ten sposób, na przykład od połączenia alkoholu wysokoprocentowego i lakieru, które mogą uszkodzić meble, a nie pomóc w ich czyszczeniu. Dlatego lepiej zdecydować się na standardową gumkę do ścierania.

Zobacz też:

​Dolej do kawy zamiast mleka. Przyspieszysz metabolizm i zrzucisz boczki

Jak mrozić koperek, by zachował świeżość? Pudełko po lodach to zły pomysł

Planujesz grzybobranie w czasie deszczu? Ekspert wyjaśnia, czy to ma sens

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie