Reklama
Reklama

Kłaczki na czarnym praniu przejdą do przeszłości. Wystarczy, że włożysz to do pralki

Kłaczki pozostające na czarnym praniu to zmora wszystkich, którzy uwielbiają mieć perfekcyjnie czyste pranie. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu. Wystarczy użyć jednej rzeczy, której prawdopodobnie nie brakuje w żadnej łazience.

Kłaczki są problemem ze względu na to, że po wyschnięciu, nawet jeśli czyste, to ubrania mogą wciąż wyglądać niehigienicznie. Dotyczy to szczególnie elementów garderoby w czarnym kolorze, ponieważ rozmaite nitki, czy pozostałości po sierści są mocno widoczne.

Nie pomaga tutaj niestety włączenie szybszego trybu wirowania, ponowne płukanie, czy stosowanie rozmaitych środków czyszczących, które nieraz kosztują fortunę, a ich działanie jest dalekie od ideału. Mamy bardzo proste rozwiązanie problemu z kłaczkami, które jest tanie, proste i szybkie.

Co robić, żeby kłaczki nie osadzały się na czarnych ubraniach?

Żeby kłaczki nie osadzały się na czarnych ubraniach, wystarczy wykorzystać pewien przybór, który często jest standardowym wyposażeniem każdej łazienki. Dotyczy to chusteczek nawilżających. 

Jeśli ktoś akurat ich nie ma przy sobie, to można je nabyć w pobliskiej drogerii, czy sklepie spożywczym za kilka złotych. Później wystarczy wiedzieć, jak ich używać, żeby pozbyć się kłaczków z czarnych ubrań. Na szczęście stosowanie ich jest proste.

Czytaj również: Wystarczy jeden ruch, by zaoszczędzić na energii podczas prania. Sprawdź, co robić, żeby zużywać mniej prądu

Jak stosować domowy sposób na kłaczki na czarnych ubraniach?

Wykorzystanie chusteczek nawilżanych jest banalnie proste. Wystarczy zapełnić bęben pralki czarnymi ubraniami, a potem stosować skuteczny patent na pranie czarnych ubrań. Już dwie chusteczki nawilżane w bębnie urządzenia dadzą pożądany efekt. 

Po ich włożeniu trzeba tylko włączyć właściwy tryb prania, wcześniej umieszczając proszek, płyn do płukania lub pastylkę w odpowiednim miejscu. Po zakończeniu pracy pralki czarne ubrania będą wolne od paproszków i kłaczków.

Chusteczki nawilżane mają wiele właściwości niezwykle przydatnych w codziennym życiu. Trzeba jednak dobrać właściwą odmianę produktu. Do pozbycia się paprochów i kłaczków nada się wersja bezzapachowa. Potem wystarczy tylko włączyć pralkę i wyprać ulubione, czarne ubrania.

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki