Reklama
Reklama

Używasz kapsułek do prania? Sprawdź, czy umieszczasz je w odpowiednim miejscu

Kapsułki do prania stanowią obecnie najlepszą alternatywę dla proszku do prania. Cenione są głównie za wygodę w stosowaniu. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak poprawnie używać kapsułek do prania, aby były w pełni skuteczne. Wiele osób popełnia jeden podstawowy błąd, który sprawia, że detergent działa źle lub zostawia ślady.

Kapsułki do prania to nic innego jak produkty dwa lub trzy w jednym. Zawierają precyzyjnie odmierzoną ilość detergentu (np. środek piorący, odplamiacz i płyn do płukania) niezbędną do idealnego wyprania ubrań. Korzystając z kapsułek ,nie trzeba więc zastanawiać się, jaka ilość detergentu będzie odpowiednia i w której przegrodzie pralki należy umieścić. Mimo tego wciąż wiele osób nie wie, jak używać kapsułek do prania i popełnia prosty błąd, który ma decydujący wpływ na skuteczność działania.  

Jak używać kapsułek? To bardzo proste

Stosowanie kapsułek do prania jest bardzo proste. Są one zbudowane ze specjalnej folii, która rozpuszcza się w wodzie. Nie należy więc ich przebijać ani rozrywać. Wystarczy je wrzucić bezpośrednio do pralki przed włożeniem do niej ubrań. Najlepiej umieścić kapsułkę piorącą z tyłu bębna, aby być pewnym, że detergent nie utknie w szczelinie pralki i zdąży się rozpuścić w wodzie.

Kapsułki do prania nie rozpuszczają się? Nie popełniaj tego błędu

Często zdarza się, że kapsułki do prania nie rozpuszczają się w wodzie i zostawiają ślady na ubraniach. Często nie jest to wina detergentu, a sposobu użycia. Kapsułki pod żadnym pozorem nie wolno wkładać do przegrody w szufladzie pralki. 

Poważnym błędem jest również wrzucanie kapsułki do prania na ubrania znajdujące się w bębnie pralki. Wówczas zwiększa się ryzyko, że detergent nie rozpuści się do końca. Nierozpuszczona powłoka może nie tylko osadzać się na ubraniach, ale również zalegać wewnątrz pralki. To z kolei może prowadzić do zapchania wężyka odpływu.

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby