Reklama
Reklama

Ubrudziłeś ubranie woskiem? Tym sposobem szybko go usuniesz

Wystarczy chwila nieuwagi, aby powstała plama z wosku na ubraniu. Na szczęście są skuteczne sposoby, aby pozbyć się zabrudzenia szybko i skutecznie. Trzeba jednak przy tym pamiętać o kilku zasadach, aby nie zniszczyć materiału lub nie powiększyć plamy. Jak usunąć wosk z ubrania? Podpowiadamy.

Jak usunąć wosk z ubrania? Zacznij od wykruszania

Plama wosku na ubraniu to dość uciążliwy problem dla kogoś, kto nie wie nic o domowych sposobach na usunięcie tego typu zabrudzeń. Zwykłe pranie w pralce może sobie nie poradzić z tego typu problemem. Czy w takiej sytuacji trzeba pożegnać się z ulubionym swetrem lub parą jeansów?

Okazuje się, że nie. Zaschnięty wosk najlepiej usunąć poprzez jego wykruszenie. W tym celu należy użyć plastikowego nożyka lub szpatułki i go zeskrobać. Ostre narzędzie poprzez tarcie mogłoby uszkodzić materiał lub wyciągnąć z ubrania nitki.

Czytaj również: Sweter skurczył się w praniu? Nie wyrzucaj, ten składnik sprawi, że znów będzie jak nowy

Plama z wosku na ubraniu. Przyda się żelazko i papier do pieczenia

Kolejnym sposobem na usunięcie wosku z ubrania jest wykorzystanie żelazka, ręcznika papierowego i papieru do pieczenia. pierwszej kolejności na desce do prasowania należy ułożyć kilka listów ręcznika papierowego. Następnie położyć na nich zabrudzony fragment odzieży i przyłożyć bezpośrednio do plamy papier do pieczenia.

Na koniec rozgrzanym żelazkiem należy przesuwać przez papier po plamie. W ten sposób wosk stanie się ciepły i wsiąknie w warstwę papieru.

Zobacz także: Kłaczki na czarnym praniu to już przeszłość. Wystarczy, że włożysz to do pralki

Jak usunąć wosk z ubrania? Trik z wodą utlenioną

Ubrania z delikatnego materiału (np. wełny) wymagają specjalnego traktowania. W tym przypadku warto wykorzystać domową apteczkę. Do wosku należy przyłożyć wacik nasiąknięty spirytusem lub wodą utlenioną, a następnie lekko przetrzeć materiał. Kolejnym krokiem będzie wypranie ubrania w pralce z proszkiem do prania.

Zobacz też:

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

Tak szybko podgrzejesz wodę w basenie. Wydasz mniej niż 10 złotych

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie