Reklama
Reklama

Tym sposobem szybko wyczyścisz silikon w łazience. Wystarczy szczoteczka i odrobina tego produktu

Silikon w łazience może zapobiegać docieraniu wilgoci do trudno dostępnych szczelin, których nie sposób osuszyć, a to może skutkować rozwojem pleśni. Z czasem jednak wilgoć może tak samo wpłynąć na sam silikon. Bez odpowiedniego czyszczenia pojawi się ciemny, nieestetyczny nalot. Jak pozbyć się go w prosty sposób?

Silikon sanitarny montowany jest przy wannach, umywalkach czy w kabinach prysznicowych. Aby ta część cały czas wyglądała dobrze, należy ją regularnie czyścić. Osiadać może na niej kurz, szkodliwe drobnoustroje oraz resztki produktów czyszczących. Po czasie również zacznie rozwijać się pleśń. Wyjaśniamy, jak łatwo pozbyć się naleciałości i przywrócić jej estetyczny wygląd. Potrzebujesz produktu, który masz już w łazience.

Jak czyścić silikon?

Przy czyszczeniu silikonu największe znaczenie ma regularność. To klucz do sukcesu, który pozwoli zachować materiał w dobrej kondycji na lata. Jeśli jednak mamy problemy z częstym sprzątaniem w określonych odstępach czasu, to sięgamy po przeznaczone do tego preparaty.

Najczęściej są to specjalne środki grzybobójcze. Produkty te zawierają silną chemię, która pomoże pozbyć się ciemnego nalotu. Niestety mogą one zarazem uszkodzić sam sylikon. Dodatkowo warto pamiętać, że zazwyczaj te preparaty są żrące, więc wymagają odpowiedniego przygotowania w postaci ochrony dłoni, dróg oddechowych czy oczu.

Czytaj także: Tak szybko wyczyścisz toaletę. Zamiast drogich detergentów wystarczą dwa tanie produkty

Tym produktem bezpiecznie wyczyścisz silikon. Kosztuje kilka złotych

Jeśli nie chcemy narażać siebie ani członków rodziny na kontakt ze żrącą chemią, istnieje prostszy i bezpieczniejszy sposób na czyszczenie silikonu w łazience. Wystarczy ci do tego jedynie pasta do mycia zębów.

Pasta do zębów działa wybielająco i ścierne, dzięki czemu sprawdzi się idealnie przy sprzątaniu tego kłopotliwego materiału. Niewielką ilość produktu nałóż na starą szczoteczkę do zębów. Za jej pomocą delikatnie wyszoruj silikon. Po chwili zaczniesz zauważać, że powierzchnia staje się czystsza i nalot znika.

Po zakończeniu czyszczenia za pomocą szczoteczki silikon spłucz wodą. Zabieg przywróci dawny wygląd łazience, a silikon będzie wyglądać jak nowy. Należy jednak pamiętać, aby takie sprzątanie wykonywać co najmniej raz na dwa tygodnie.

Zobacz też:

Nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu. Dzięki niej koszule będą białe, jak nigdy

​Karta Moja Biedronka. Ważny informacja dla klientów. Mają dwa wyjścia

​W twojej diecie brakuje białka? Dietetyk radzi, jak zdrowo je uzupełnić

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | sprzątanie