Reklama
Reklama

Genialnie prosty trik na czyszczenie płytek w łazience. Wystarczy rozpuścić ją w wodzie, a osad zniknie

Utrzymanie czystości w łazience może w niektórych sytuacjach doprowadzać do szewskiej pasji. Glazura pokryta kamieniem i osadem nie tylko źle wygląda, ale również nie daje poczucia higieny, gdy korzystamy z tego pomieszczenia. Sprawdź, jak w szybki i skuteczny sposób wyczyścić płytki w łazience na błysk.

Do czyszczenia płytek w łazience wcale nie potrzeba drogich i specjalistycznych detergentów. Czasem wystarczy wykorzystać środek, który teoretycznie ma zupełnie inne przeznaczenie, ale w tym przypadku będzie równie skuteczny.

Dlaczego płytki w łazience pokrywa kamień i osad?

Łazienka to najbardziej narażone na zabrudzenia pomieszczenie w domu. Ciągły kontakt płytek z wodą i wilgocią nie ułatwia utrzymania czystości. Ponadto znajdujące się na glazurze osady z mydła i kosmetyków tworzą nieatrakcyjne białe smugi. Wszystko to w dodatku pokrywa wytrącający się z wody kamień, który nawarstwia się na powierzchni i jest szczególnie trudny do usunięcia.

Kamień na płytkach to w rzeczywistości wytrącający się z wody węglan wapnia. Oprócz tego, że negatywnie wpływa na estetykę glazury, to dodatkowo może zmniejszać żywotność jej powierzchni, a także zatykać otwory w słuchawkach prysznicowych czy kranach. Regularne sprzątanie łazienki właśnie przede wszystkim z kamienia, pomoże dłużej zachować żywotność sprzętów oraz kafelek.

Sprawdź również: Brudne fugi w łazience? Koniec szorowania. Ten domowy środek wyczyści je w mgnieniu oka

Wykorzystaj ten domowy sposób do czyszczenia płytek

W sklepach znajdziemy pełną paletę środków przeznaczonych do usuwania kamienia z płytek łazienkowych, a także drugie tyle detergentów profesjonalnych. Co ich różni od domowego sposobu czyszczenia płytek? Przede wszystkim cena, gdyż środki ze sklepu są o wiele droższe. Jeśli chodzi o skuteczność działania — nie ma różnicy.

Do czyszczenia płytek domowym sposobem potrzebna będzie jedynie... tabletka do zmywarki. Wystarczy rozpuścić ją w około 30 mililitrach letniej wody, a następnie mieszankę nałożyć na ścierkę i przetrzeć nią kafelki. Zawarte w tabletce do zmywarki składniki idealnie sprawdzają się w usuwaniu kamienia i osadów. Jeśli chcemy, by nasze płytki po czyszczeniu pięknie błyszczały, wystarczy wykorzystać kolejny detergent do zmywarki, a mianowicie... nabłyszczacz. Małą ilość nakładamy na ścierkę i przecieramy glazurę. Po tym sposobie płytki będą wyglądały jak nowe.

Zobacz też:

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

Top 6 prezentów na Dzień Ojca. Ucieszą każdego tatę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie | triki