Reklama
Reklama

Twoje dziecko ubrudziło koszulkę pisakami? To nie koniec świata, tym sposobem szybko ją wyczyścisz

Ulubiona koszulka twojego dziecka ma plamę po pisaku? Nic nie szkodzi! Mamy na to doskonały patent, który pozwoli Ci usunąć ślad bez zniszczenia tkaniny czy wybarwienia kolorów. Co najlepsze użyjesz do tego produktów, które masz w domu! Sprawdź, jak usunąć plamę po markerze z koszulki lub innej części garderoby.

Plamy po pisakach to codzienność każdego rodzica. Na szczęście Twoje dziecko nie musi już dłużej chodzić w poplamionej koszulce. Dzięki jednemu patentowi szybko usuniesz plamę i ochronisz materiał przed zniszczeniem. Markerem mogą ubrudzić się także dorośli przy pracy. Garnitur czy biała koszula z czerwoną plamą po markerze traci nie tylko na elegancji. Zamiast ją wyrzucać - wypróbuj nasze sposoby na usunięcie plamy po markerze! 

Mleko nie tylko do picia!

Do uporczywych plam najczęściej stosuje się silne odplamiacze, wybielacze i inne środki chemiczne, które niestety nie pozostają obojętne na stan tkaniny. Po ich zastosowaniu często staje się cieńsza, bardziej chropowata czy zmechacona. Z kolei kolorowe ubrania tracą kolor lub się odbarwiają. Plamy po piskach na kolorowej koszulce możesz bezpiecznie usunąć... mlekiem! Jak to zrobić? 

Wystarczy wlać do niewielkiej miseczki mleko i zamoczyć w nim ubrudzony fragment koszulki. Z czasem zauważysz, że mleko zabarwia się na kolor pisaka. Wymień je na nowe i zamocz koszulkę. Proces ten powtarzaj aż do chwili, kiedy plama po pisaku zniknie z koszulki. Następnie wypierz ubranie w pralce w zwykłych środkach do prania.  

Mocny alkohol uratuje twoją białą koszulkę

Kolorowe plamy po pisakach są najmocniej widoczne na białych częściach garderoby. Z nich też nieco trudniej je usunąć. Największym zagrożeniem jest, że podczas usuwania plamy po kolorowym pisaku rozprzestrzeni się ona na inne fragmenty ubrania, jedynie powiększając szkody. Jak tego uniknąć i skutecznie usunąć plamę po pisaku z białej koszulki? 

Przeczytaj również: Tak usuniesz trudne plamy z ubrań. W roli głównej owoce cytrusowe

Możesz użyć do tego spirytusu, zmywacza do paznokci lub innego mocnego i przeźroczystego alkoholu. Produkty te świetnie rozpuszczą tusz. Aby jednak uniknąć rozprzestrzeniania się plamy, koniecznie podłóż pod warstwę materiału gruby ręcznik papierowy lub zwykły, który wchłonie zabarwiony pisakiem alkohol.  

Następnie wacik nasączony alkoholem delikatnie przyciśnij do plamy po pisaku i przytrzymaj. Tusz po pisaku zacznie się rozpuszczać i zabarwiać podłożony ręcznik oraz wacik. Proces powtarzaj, aż do usunięcia plamy. Pamiętaj, aby nie trzeć plamy, co może tylko rozmazać tusz po większej powierzchni tkaniny. Po usunięciu plamy wypierz koszulkę w pralce, stosując zwykłe środki do prania.  


Zobacz też:

Rolety chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami. Tak je odświeżysz i wyczyścisz

Nakarm tym napojem muszlę w toalecie. Będzie lśnić jak w pięciogwiazdkowym hotelu

Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie