Reklama
Reklama

Masz go w kosmetyczce, ale pewnie nie wiesz, że świetnie czyści fugi. Będą wyglądały jak nowe

Fugi często pomijamy podczas sprzątania lub mamy problem z ich dokładnym doczyszczeniem. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, jak istotne jest ich regularne mycie, ponieważ są to miejsca, w których gromadzi się wiele brudu, który może ewoluować nawet w siedlisko grzybów i pleśni. Podpowiadamy, jak łatwo i skutecznie wyczyścić fugi za pomocą jednego kosmetyku.

Czyszczenie fug często przysparza wielu kłopotów, ponieważ niektóre zabrudzenia są ciężkie do wyczyszczenia. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym bez problemu pozbędziemy się brudu i zapobiegniemy powstawaniu nieestetycznych plam czy pleśni. Wystarczy, że sięgniemy do szafki w łazience lub swojej kosmetyczki po jeden z popularnych produktów.

Czym skutecznie wyczyścić fugi? Na pewno masz to w swojej kosmetyczce

To właśnie w często pomijanych fugach zbiera się duża ilość zanieczyszczeń oraz mikroorganizmów. To sprawia, że powstają tam idealne warunki do rozwoju grzybów oraz pleśni. Wobec tego powinniśmy w szczególności zadbać o higienę właśnie tych obszarów.

Do czyszczenia fug możemy wykorzystać wiele różnych substancji. Jednak jeżeli chcemy szybko i skutecznie je odświeżyć warto sięgnąć do swojej kosmetyczki i wyciągnąć z niej... zmywacz do paznokci! Wystarczy, że zmieszamy kilka łyżek zmywacza z ciepłą wodą. Taką mieszankę rozprowadzamy równomiernie na fugach i pozostawiamy na około 10 minut. W tym czasie nasz roztwór rozpuści i usunie zanieczyszczenia.

Następnie po upływie tego czasu, za pomocą szczoteczki do zębów lub szczotki do fug dokładnie szorujemy cały obszar. Na sam koniec fugi przecieramy wilgotną ściereczką i gotowe. Dzięki temu mało znanemu, a zarazem prostemu sposobowi, wyczyścimy nasze fugi i zapobiegniemy rozwojowi grzybów i pleśni.

Czytaj również: Zmywarka nie domywa naczyń? Zmień jeden nawyk, a będą lśniły, jak nowe

Jak przygotować prosty domowy płyn do fug? Wystarczy jeden produkt

Istnieje również inny skuteczny i łatwy sposób na to, aby nasze fugi lśniły. Wystarczy, że przygotujemy roztwór do czyszczenia, do którego wykorzystamy płyn do płukania jamy ustnej. Jest to produkt, który świetnie sprawdza się do czyszczenia oraz dezynfekcji, ponieważ wykazuje silne działanie antybakteryjne.

W tym celu wystarczy wymieszać 100 ml płynu do płukania jamy z wodą w proporcji 1:1. Tak przygotowaną mieszankę nanosimy na brudne fugi i pozostawiamy na co najmniej godzinę. Dzięki temu składniki głęboko wnikną i skutecznie zdezynfekują obszar. Następnie za pomocą gąbki zmywamy roztwór. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować tej mieszanki do drewnianych podłóg, ponieważ mogłaby zniszczyć drewno.

Zobacz też:

Polacy zbierają te grzyby na potęgę, choć są trujące. Wkrótce zacznie się na nie sezon

Nie masz czasu na aktywność fizyczną? Dzięki tym ekspresowym ćwiczeniom utrzymasz formę

Woda przestanie zbierać się w lodówce. Wystarczy, że poznasz przyczynę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby