Reklama
Reklama

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

Brzydki zapach wydobywający się z lodówki może przyprawiać o niemały zawrót głowy. Rozwiązaniem na ten nieprzyjemny problem są sklepowe pochłaniacze zapachów. A gdyby tak zrobić je samodzielnie w domu? Okazuje się, że jest to niezwykle proste, a w dodatku skuteczne. Raz zrobisz, a więcej nie kupisz już gotowych w sklepie. Podpowiadamy więc pomysły na domowe pochłaniacze, które usuną niechciany zapach z lodówki.

Pochłaniacz zapachu to niepozorny twór, który pozwala uniknąć wielu problemów o nieprzyjemniej woni. Nawet regularnie dbając o porządek w swojej lodówce, dobrze mieć go w posiadaniu, aby uniknąć brzydkich zapachów. Warto wypróbować tych domowej roboty, ponieważ skutecznie neutralizują zapach, a przy tym są proste w przygotowaniu. 

Jak samemu zrobić pochłaniacz zapachów do lodówki? Przyda się niezawodna soda oczyszczona  

Przyczyn brzydkiego zapachu wydobywającego się z lodówki jest całe mnóstwo. Jeśli jest to jeden produkt, wystarczy go wyeliminować. Jednak czasami trudno znaleźć rzeczywisty powód, a każde uchylenie drzwiczek wiąże się z uderzającą nieprzyjemną wonią.  

Wtedy na posterunku pojawiają się pochłaniacze zapachów, które wraz z regularnym czyszczeniem lodówki są skutecznym sposobem na usunięcie z niej nieprzyjemnego, czasami intensywnego zapachu. Zazwyczaj poszukujemy ich na sklepowych półkach, ale teraz może się to zmienić.  

Mało osób zdaje sobie bowiem sprawę, że w prosty sposób można zrobić je bez wychodzenia z domu. Do ich przygotowania najczęściej potrzebne są produkty, które każdy posiada w swojej kuchni.  

Potwierdzeniem tych słów jest pierwszy pomysł na domowy pochłaniacz zapachu z lodówki, który można przygotować z... niezawodnej sody oczyszczonej. Mało jaki produkt posiada aż tyle zastosowań w domu co soda. Jak widać, sprawdzi się również w walce z brzydkim zapachem z lodówki. Wystarczy kilka łyżeczek sody oczyszczonej wysypać na talerzyk lub do słoika, a następnie umieścić na jednej z półek.

Zobacz również: Jak uniknąć smug podczas mycia okien? Nie popełniaj tego błędu

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? Domowe sposoby 

Soda oczyszczona to jednak niejedyne rozwiązanie nieprzyjemnego zapachu. W zanadrzu jest o wiele więcej domowych trików, dzięki którym nieprzyjemna woń wydobywająca się z twojego urządzenia nie będzie stanowiła problemu. Jak można zneutralizować brzydki zapach w lodówce domowym sposobem? 

  • Kawa — to doskonała odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki. Kawa stanowi bowiem świetny pochłaniacz zapachu. Wystarczy na talerzyku lub pokrywce od słoika rozsypać zmieloną kawę i włożyć ją do lodówki. Taki domowy pochłaniacz należy wymieniać przynajmniej raz w tygodniu.  
  • Cytryna lub pomarańcza — cytrusy to prosty sposób na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Ponadto sprawdzą się na odświeżenie jej wnętrza. Jedyne co trzeba zrobić to włożyć do środka rozkrojony owoc, a nawet samą skórkę. W tym przypadku należy szczególnie dbać o systematyczną wymianę, aby to zepsuty cytrus nie stał się przyczyną brzydkiego zapachu.  
  • Jabłko — niepozornie może pomóc w walce z problematyczną wonią wydobywającą się z twojej lodówki. Wystarczy obrać ten owoc i pokroić go na ćwiartki. Włożony w takiej formie do środka pomoże wyeliminować przykry problem. Każdego dnia jabłko powinno być wymieniane na świeże. 

W walce z brzydkim zapachem z lodówki, domowych sojuszników jest o wiele więcej. Warto mieć na uwadze pochłaniacze zrobione między innymi z proszku do pieczenia, goździków, węgla aktywnego czy żwirku dla kota. Jak widać, nie ma potrzeby szukać w sklepie pochłaniaczy zapachów, bo te można łatwo zrobić samodzielnie w domu. Opcji jest naprawdę sporo.  

Może cię zainteresować: Podbieram narzeczonemu i szoruję płytę indukcyjną. Po 2 minutach lśni czystością

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki