Reklama
Reklama

Tak szybko odmrozisz auto. Jednej czynności nigdy nie wykonuj

Pogoda w Polsce nie rozpieszcza kierowców, ale nawet jeśli szyby w twoim samochodzie zamarzły, nie powinieneś pocierać szkła przypadkowymi przedmiotami. W ten sposób możesz zniszczyć samochód, dlatego lepiej stosować inny prosty patent. Inżynierka z NASA na TikToku zdradziła sposób na odmrożenie szyb pojazdu w czterech prostych krokach. To o wiele mniej męczące niż mozolne pozbywanie się lodu skrobaczką, a twoje auto po chwili będzie gotowe do jazdy.

Wraz z początkiem tygodnia do Polski dotarła fala wielkiego mrozu. Aktualnie temperatury w naszym kraju utrzymują się na minusie i nic nie wskazuje na to, by prędko miało się ocieplić. Niestety utrzymujący się mróz oznacza nie tylko konieczność ciepłego ubioru, ale również oblodzone chodniki i zamarznięte szyby w samochodach. 

Jeżeli jesteś osobą zmotoryzowaną, to na pewno wiesz, że jest to nie lada utrapienie dla kierowców, którzy muszą jakoś przecież dojechać do pracy, odebrać dzieci ze szkoły czy zrobić codzienne zakupy. Okazuje się jednak, że istnieje prosty i szybki sposób na odmrożenie auta, który nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku, ale prawie nikt go nie stosuje. Na swoim profilu na TikToku podzieliła się nim inżynierka z NASA.

Przez takie odmrażanie auta możesz zniszczyć swój samochód. Lepiej tego nie rób

Jak odmrozić szyby w samochodzie tak, by auto, jak najszybciej było gotowe do jazdy? Pozbycie się szronu, śniegu oraz lodu skrobaczką jest jakimś rozwiązaniem, o ile robisz to w prawidłowy sposób. Niestety wielu Polaków pociera tym urządzeniem szkło odwrotną stroną, niż powinno się to robić. Pod żadnym pozorem nie używaj jednak do tego celu drucika, łopaty, ani innego przypadkowego sprzętu, bo w ten sposób możesz jedynie zniszczyć swój pojazd. 

Fatalnym pomysłem jest również polewanie szyb gorącą wodą czy rozgrzewanie ich gorącą suszarką. Jeżeli nie chcesz zarysować lub rozbić szkła, lepiej trzymaj się od takich pomysłów z daleka. Mogą one doprowadzić do szoku termicznego szkla i pęknięcia szyb. No chyba, że masz za dużo pieniędzy i planujesz wymienić swoje szyby na nowe.

Może cię zainteresować: Wilgoć w aucie. Tak szybko poradzisz sobie z zaparowanymi szybami w samochodzie

Jak odmrozić szyby bez skrobaczki? Inżynierka NASA zdradziła prosty trik

Zamiast eksperymentować albo męczyć się, mechanicznie usuwając lód skrobaczką, przy odmrażaniu szyb, o wiele lepiej zastosować prosty trik, który na TikToku zdradziła Eden Tyres, pracująca jako inżynier w NASA. 

Kobieta, która w mediach społecznościowych udziela się na kanale @eden_tyres_and_servicing, zdradziła prosty trik na pozbycie się wilgoci z auta i odmrożenie jego szyb bez pocierania. Po jego zastosowaniu twój samochód będzie gotowy do jazdy już po kilku sekundach.

Czytaj również: Posmaruj tym łopatę, a odśnieżanie podjazdu będzie szło ci jak bułka z masłem

Jak odmrozić szyby w 4 krokach?

  • Uruchom silnik samochodu, a następnie podkręć ogrzewanie i nawiew na największą moc. 
  • Włącz klimatyzację po to, by wchłonęła wilgoć z wnętrza pojazdu.
  • Wyłącz cyrkulację wewnętrzną, gdyż najczęściej to przez nią w aucie jest wilgotno.
  • Lekko uchyl na moment okna po to, by zimne powietrze osuszyło wnętrz

Zobacz też:

Brak klimatyzacji to nie problem. Tak łatwo schłodzisz mieszkanie podczas upałów

Dni wolne od pracy 2024. W drugiej połowie roku możesz mieć nawet 11 dni wolnych

Czy można jeść fusy z kawy? Odpowiedź naukowców zaskakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby