Reklama
Reklama

Na pewno nie znasz tej funkcji skrobaczki. Usuwanie lodu z szyb nigdy nie było tak banalne

Zima to piękna pora roku, ale problemem są niskie temperatury i oblodzone szyby w samochodzie, które w grudniu przyprawiają o ból głowy większość kierowców. Jeżeli masz własny samochód, to na pewno dobrze znasz ten ból, kiedy o poranku musisz wstać, aby je wyczyścić i tym samym cokolwiek widzieć podczas jazdy. Usuwanie szronu i lodu z szyb wcale nie musi być trudne ani czasochłonne, o ile tylko używasz skrobaczki we właściwy sposób. Niestety większość osób robi to źle.

Skrobaczka do szyb to produkt, z którym kierowcy zimą praktycznie nie rozstają. Jest tani i pozwala szybko pozbyć się śniegu, szronu oraz lodu z szyb samochodu, który jest parkowany na zewnątrz. 

Korzystanie z tego przedmiotu nie jest trudne, choć niektórzy uważają je jednak za czasochłonne i miało skuteczne. To dlatego, że niektórzy zgarniają za pomocą tego akcesorium zanieczyszczenia w nieodpowiedni sposób. Najlepiej dowodzi tego poniższy film z TikToka, na którym jedna z użytkowniczek pokazała, jak prawidłowo korzystać ze skrobaczki do szyb w samochodzie.

O tej funkcji skrobaczki do szyb wiedzą nieliczni. Pozwala usunąć lód bez wysiłku

Jeżeli czeka cię skrobanie szyb, nie marnuj czasu i energii na mało efektywną pracę, tylko najpierw upewnij się, że na pewno robisz to w odpowiedni sposób. Użytkowniczka TikToka o nicku: @charlottebrown w opublikowanym przez siebie krótkim filmie pokazała, jak używać skrobaczki prawidłowo i okazało się, że większość ludzi robi to źle. 

Jeżeli nie chcesz dłużej męczyć się, usiłując bezowocnie pozbyć się lodu z szyby w samochodzie, nigdy więcej nie używaj na początku płaskiej strony skrobaczki. To ta z wypustami pozwala usunąć zanieczyszczenia z szyby szybciej i skuteczniej przy naprawdę minimalnym wysiłku. Charlotte Brown radzi więc, aby zacząć oczyszczać powierzchnię szyby od strony z wypustkami, a dopiero później odwrócić ją i dokończyć pracę za pomocą płaskiej strony.

Może cię zainteresować: Posmaruj tym łopatę, a odśnieżanie podjazdu będzie szło ci jak bułka z masłem             

Zrób domowy spray na zamarznięte szyby, a szybciej usuniesz z nich lód

Jeżeli wieczorem obłożysz okna samochody specjalną folią, kocem lub gazetą, o poranku unikniesz drapania zamarzniętych szyb. Jeżeli jednak na zewnątrz jest mróz, a lód i szron przykleiły się do samochodu tak, że nawet skrobaczka nie pomaga się ich pozbyć, nie drap ich na siłę. Zamiast tego, przygotuj domowy spray, który na pewno ułatwi ci pracę.

Do butelki z atomizerem wlej roztwór w proporcjach 3/4 denaturatu i 1/4 wody, wymieszaj je dokładnie i popryskaj zamarzniętą szybę. Odczekaj minutę i delikatnie usuń lód za pomocą skrobaczki. Na pewno będzie szybciej schodził.

Czytaj również: Wymieszaj trzy składniki i spryskaj czapkę. Zimą pozbędziesz się uciążliwego problemu

Zobacz też:

Ten napar odmładza i wzmacnia organizm. Możesz go pić zamiast herbaty

To najlepsza mąka do ciasta drożdżowego i do pizzy. Wyjdą miękkie i puszyste

Tak szybko wyczyścisz drewniane meble i nie uszkodzisz ich faktury. Wystarczy filiżanka tego napoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki