Reklama
Reklama

Tak obierzesz czosnek w kilka sekund. Nie pobrudzisz rąk ani noża

Masz ochotę na potrawę z czosnkiem, ale na samą myśl o jego obieraniu przechodzą cię nieprzyjemne dreszcze? Usuwanie łupin z tego warzywa nie jest przyjemne. Zabiera mnóstwo czasu i energii i to nawet przy wspomaganiu się nożem. Musisz jednak wiedzieć, że istnieją prostsze sposoby na obranie czosnku, dzięki którym wreszcie polubisz tę czynność.

Czosnek to popularne warzywo w polskich domach. Nie tylko kupujemy go w sklepach, ale uprawiamy również w ogródkach i na balkonie, bo nie jest wymagającą rośliną, a jego wyrazisty smak pasuje do wielu dań. 

Największą wadą czosnku jest konieczność jego obierania. To żmudna oraz niezwykle czasochłonna praca, nawet jeśli skorzystamy z pomocy noża. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być, bo istnieją dwa znacznie prostsze, domowe sposoby na obranie czosnku. Na pewno nigdy o nich nie słyszałaś, a szkoda, bo pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii. 

Obieranie czosnku będzie prostsze niż kiedykolwiek. Tylko włóż go do mikrofalówki

Jeśli chcesz przyspieszyć obieranie czosnku, wypróbuj prosty trik, dzięki któremu ekspresowo pozbędziesz się łupin. I to bez wkładania w to własnej energii. Wystarczy, że wyciągniesz z kuchennej szafki talerz, ułożysz na nim ząbki czosnku, a następnie włożysz go na kilka sekund do mikrofalówki.

Pod wpływem mocy urządzenia i temperatury skórka z warzywa odklei się sama, ty musisz jedynie delikatnie wyjąć obrane ząbki. Nie przesadzaj jednak z czasem, tylko od razu ustaw pokrętło na cyfrę 2, zwiększając jego moc. W ten sposób ograniczysz roznoszenie się specyficznego zapachu czosnku po swoim mieszkaniu. 

Może cię zainteresować: Pomidorki koktajlowe możesz uprawiać na balkonie. Zrób to, a obsypią się owocami

Nie tylko mikrofalówka. W obieraniu czosnku pomoże ci również... balkon

W sieci udało nam się znaleźć jeszcze jeden, ciekawy sposób na obieranie czosnku. Niektórzy uważają, że skórka będzie z niego łatwo schodzić, jeśli wykorzystamy... balkon

Chcesz sprawdzić, czy to naprawdę działa? W takim razie kup balkon, jednak nie nadmuchuj go, tylko odetnij jego wąską końcówkę, aby zyskać lateksowy woreczek, którego struktura pomoże ci usunąć łupiny z czosnku. 

Wrzuć do środka kilka ząbków, zawiń je i zroluj na blacie. Po kilku ruchach czosnek powinien obrać się sam, wystarczy tylko wyjść go z balonu.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki