Reklama
Reklama

Ten sposób na umycie brudnej mikrofalówki zdradziła mi kuzynka. Po minucie lśni czystością

Dokładne wyczyszczenie brudnej mikrofalówki to nie lada wyzwanie. Na szczęście istnieje prosty trik, który pozwala w dwie minuty przywrócić jej blask oraz piękny zapach. I to nawet jeśli nie była myta od dawna. Wystarczy natrzeć wnętrze urządzenia tym, a plamy z tłuszczu, a zaschnięte resztki jedzenia przestaną być problemem. Po minucie zapuszczona mikrofalówka znowu będzie lśnić czystością.

W zadbanej, czystej mikrofalówce aż miło przygotować sobie jedzenie. Co innego, gdy jest brudna i wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach. Nie zawsze mamy jednak czas, aby umyć urządzenie tuż po posiłku. Odkładamy to, a po tygodniach zwlekania z jego umyciem wewnątrz zaczynają kumulować się nieestetyczne plamy z zaschniętego tłuszczu oraz resztki jedzenia. 

To odpychający widok. Na całe szczęście istnieje prosty domowy sposób, aby pozbyć się zeschniętych resztek jedzenia z mikrofalówki w zaledwie 1 minutę. W tym celu wcale nie trzeba używać drogiej chemii. Wystarczy przynieść z łazienki produkt, którego używamy na co dzień do mycia zębów.

Jak wyczyścić mikrofalówkę w 1 minutę? Wystarczy sięgnąć po ten produkt z łazienki

Zamiast wydawać pieniądze na procesjonalne środki czyszczące, możemy umyć mikrofalówkę tanim produktem z łazienki. Chodzi o pastę do zębów, którą każdy z nas ma w swoim domu. Używamy jej na co dzień do odświeżania jamy ustnej, ale często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że poza tym może mieć również inne pożyteczne zastosowania. 

Już niewielka ilość pasty do zębów pomaga w przywróceniu brudnej mikrofalówce pierwotnego blasku. Wystarczy nałożyć odrobinę tego produktu na miękką szmatkę i delikatnie przetrzeć nią wnętrze urządzenia, a zaschnięty tłuszcz i resztki jedzenia będą same odchodzić od ścianek. Ich usunięcie będzie banalnie proste, a po wyczyszczeniu w środku sprzętu AGD będzie unosił się świeży, miętowy zapach.

Poza wnętrzem powinniśmy myć także zewnętrzną obudowę mikrofalówki, a od czasu do czasu przecierać również jej okablowanie. Do tego celu nie używa się jednak ostrych drutów. Najlepiej wykorzystać miękką, lekko wilgotną ściereczkę (pod żadnym pozorem nie może być ona mokra). Pamiętajmy też, aby przed każdym czyszczeniem odłączać mikrofalówkę z prądu. To podstawa naszego bezpieczeństwa. 

Może cię zainteresować: Zamiast gotować, wytrzyj nim lustro. Zacieki i smugi znikną w mgnieniu oka

Nie tylko pasta do zębów. Tym też można umyć brudną mikrofalówkę

Co jednak ciekawe, nie tylko pasta do zębów genialnie sprawdza się przy czyszczeniu mikrofalówki. Do tego celu możemy wykorzystać również cytrynę albo mieszankę wody z ocetem, połączonych w proporcji 1:1. 

Inną możliwością jest sięgnięcie po sodę oczyszczoną, która świetnie czyści, a dodatkowo neutralizuje niepożądane aromaty. W ostatnim przypadku wystarczy zmieszać 2 łyżeczki sody oczyszczonej z odrobiną wody, a później taką gęstą pastą wyszorować zabrudzone ścianki mikrofalówki.

Czytaj również: Zapomnij o poszarzałych skarpetkach. Wystarczy, że włożysz to do pralki, a będą śnieżnobiałe                                       

Zobacz też:

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | czyszczenie