Reklama
Reklama

Szukasz idealnej walizki na urlop? To na pewno nie ta

Sezon wakacyjny coraz bliżej, a co za tym idzie, wiele osób szuka idealnej walizki do samolotu. Wybierając ją, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, w tym również to, z czego nasz bagaż jest wykonany. Podpowiadamy, jaką walizkę wybrać, aby była trwała, bezpieczna i wygodna.

Walizka do samolotu musi być nie tylko wygodna i pojemna, ale przede wszystkim trwała i solidna, aby nie zniszczyła się w luku bagażowym. Na szczęście pewna stewardessa, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, doradziła, jaką walizkę wybrać, aby przetrwała podróż i by sprawdziła się na lotnisku.

Jaką walizkę wybrać do samolotu?

Wybierając walizkę do samolotu, która idealnie sprawdzi się w podróży, musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Na przykład to, że wbrew powszechnemu przekonaniu walizka z twardego materiału, wcale nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Co prawda, dzięki takiemu obiciu wydaje nam się, że lepiej zabezpieczymy nasze rzeczy, a sama walizka będzie bardziej odporna na uszkodzenia. Jednak stewardessa Emilie podczas rozmowy z "Daily Mail" wyjaśniła, dlaczego to rozwiązanie nie będzie dobrym pomysłem.

Okazuje się bowiem, że walizki z twardą skorupą wcale nie są bardziej wytrzymałe niż te z tkaniny, a wręcz jest odwrotnie. To właśnie twarde bagaże częściej ulegają zniszczeniu pod naciskiem innych walizek, gdy zostaną razem umieszczone w luku bagażowym.

Dodatkowo stewardessa odradza także podróżowanie z walizkami na czterech kółkach, ponieważ według niej o wiele lepiej sprawdzą się materiałowe bagaże na dwóch kołkach. Oprócz tego podkreśla również, że bardzo ważny jest wygląd i kolor torby, którą kupujemy, ponieważ później łatwiej będzie nam rozpoznać swoją walizkę na taśmie bagażowej.

Wobec tego wybierając torbę na urlop, powinniśmy zrezygnować z najpopularniejszego czarnego koloru, a postawić na walizkę jasną lub zdobioną różnymi materiałami. Oczywiście nie zaleca się także białego bagażu, ponieważ po jednej podróży, będzie on już ubrudzony.

Czytaj również: Planujesz urlop? Koniecznie zainstaluj te aplikacje w telefonie

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując walizkę?

Zastanawiając się jeszcze, jaką walizkę wybrać do samolotu, warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Przede wszystkim należy sprawdzić wagę torby, ponieważ nie tylko wpływa to na nasz komfort, ale także pozwoli nam zmieścić się w ograniczeniach wagowych w samolocie.

Właśnie dlatego powinniśmy wybierać walizkę jak najlżejszą, która będzie ważyła maksymalnie 3-4 kg. Dzięki temu będziemy mogli dobrze wykorzystać każdy przysługujący nam w danej linii kilogram bagażu.

Oprócz tego warto wziąć pod uwagę, aspekty, które nie tylko sprawią, że będziemy wygodniej, ale i bezpieczniej podróżować. Oto one:

  • Zamki w walizce - zazwyczaj najlepszym wyborem są zamki TSA, które są obowiązkowe w przypadku podróży do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Japonii.
  • Praktyczne wnętrze - zwróćmy uwagę na wszelkiego rodzaju przegródki i kieszonki, które pozwolą nam zachować porządek w walizce i ułatwią schowanie wartościowych rzeczy.  
  • Rączki teleskopowe -  muszą one być solidne i oczywiście dostosowane do naszego wzrostu, co umożliwi komfortowe prowadzenie walizki.

Zobacz też:

Tym sposobem wybielisz zżółknięte trampki po praniu. Wszystko czego potrzebujesz, masz w kuchni

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakupy