Reklama
Reklama

Rozpuść go w wodzie i przetrzyj ścianę, a pozbędziesz się pleśni w łazience. Zastąpi niejeden detergent

Pozostawia po sobie piękny, świeży zapach, działa bakteriobójczo i pomaga w skutecznym pozbyciu się pleśni. Olejek z drzewa herbacianego może nie tylko poprawić stan skóry, ale też pomóc w domowych porządkach. Jak go używać zamiast popularnych detergentów?

Olejek z drzewa herbacianego to eteryczny olejek, otrzymywany z drzew herbacianych, a konkretnie melaleuki skrętolistnej Melaleuca alternifolia oraz Melaleuca dissitiflora. Znany jest ze swoich licznych właściwości, w związku z czym znajduje zastosowanie między innymi jako naturalny kosmetyk czy środek do aromaterapii. Warto jednak wiedzieć, że olejek herbaciany doskonale zastąpi także... niektóre detergenty. Dzięki niemu sprzątanie łazienki czy kuchni będzie prostsze niż kiedykolwiek.

Olejek z drzewa herbacianego — właściwości i zastosowanie

Olejek z drzewa herbacianego najczęściej stosowany jest do pielęgnacji skóry i włosów. Korzystnie wpływa zwłaszcza na cerę tłustą i trądzikową. Może pomóc w pozbyciu się łupieżu, zwalczeniu nadmiernego pocenia czy złagodzenia bólu mięśniowego lub nieprzyjemnych objawów po ukąszeniu owadów.

Wykazuje właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. W związku z tym może też pomóc w szybszym zwalczeniu przeziębień i infekcji. Warto go wykorzystać do inhalacji, aby szybciej pozbyć się kataru, bólu gardła czy kaszlu. Olejek herbaciany wykorzystywany jest też wspomagająco w leczeniu infekcji grzybiczych i bakteryjnych. 

Czytaj też: Nie musisz kupować gąbek do mycia naczyń. Ekologiczny i tani zamiennik zrobisz błyskawicznie 

Olejek herbaciany zamiast detergentów? Tak pozbędziesz się pleśni

Olejek z drzewa herbacianego może być wykorzystywany nie tylko do pielęgnacji skóry czy łagodzenia objawów przeziębienia. Można go wykorzystać również do czyszczenia łazienki czy kuchni — przede wszystkim w miejscach, w których zauważyliśmy pleśń. Olejek herbaciany pomoże się jej pozbyć. Wystarczy rozpuścić dwie łyżeczki olejku w ½ litra wody. Powstaje mieszanka, którą należy spryskać miejsce, z którego usunęliśmy grzyby i pleśń. To naturalny środek, dlatego go nie spłukujemy, lecz pozostawiamy do wyschnięcia.

Olejek nie tylko pomoże pozbyć się pleśni, ale też odstraszy ewentualne szkodniki. Jego intensywny zapach nie jest bowiem lubiany przez mrówki czy inne owady. Wyciąg z drzewa herbacianego może zastąpić środek czyszczący. W dodatku jest bezpieczny w użyciu — nie podrażnia oczu, skóry i dróg oddechowych. Pozostawia też po sobie świeży, przyjemny zapach. Nie mogą go stosować tylko kobiety w ciąży i dzieci do trzech lat.

Zobacz też:

Znalazłeś takiego borowika? Lepiej go nie dotykaj, bo dostaniesz wysoki mandat

Oczyszcza organizm, poprawia trawienie i wzmacnia odporność. Jesienią pij regularnie

Wygląda jak gąbka, smakuje jak orzechy. Ten grzyb to Święty Graal grzybiarzy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | sprzątanie