Reklama
Reklama

Rozłóż to na trawniku przed domem. Pozbędziesz się uciążliwego problemu i nie wydasz ani grosza

Wiele mieszkańców posesji ma do czynienia z kunami. Gryzonie coraz częściej można spotkać na poddaszach domów czy w budynkach gospodarczych. Mimo, że są to małe zwierzęta, to tak naprawdę mogą spowodować poważne szkody na posesji. Właśnie dlatego warto poznać skuteczne sposoby na pozbycie się tych szkodników. Na niektóre metody nie wydasz ani grosza.

Kuna domowa, inaczej nazywana kamionką, jest drapieżnym ssakiem, zaliczanym do rodziny łasicowatych. Cechuje się wydłużonym ciałem, krótkimi nogami i puszystym ogonem. Jej wygląd nie wzbudza w nas strachu, jednak to niepozorne zwierzę wyrządza wiele szkód w domu, ogrodzie, a nawet w samochodach. Sprawdź jak odstraszyć ją z posesji. 

Jakie szkody powoduje kuna na posesji?

Kuna to uciążliwy szkodnik, który potrafi zadomowić się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w samochodzie. Jakie straty powoduje?

Ten puchaty gryzoń świetnie wspina się po elewacji. Potrafi wejść do domu, nawet przez małą szczelinę. Często uszkadza ocieplenie dachu, robiąc dziury w wełnie mineralnej

Kuna na posesji niszczy wszelkie sprzęty elektroniczne oraz instalacje. Z kolei w ogrodzie obgryza owoce i chodzi po rabatach, niszcząc je. Ponadto wszędzie zostawia zanieczyszczenia tj. resztki jedzenia czy odchody. W samochodzie natomiast potrafi urządzić sobie schronienie, przegryzając kable

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Jak odstraszyć kunę? Na te metody nie wydasz ani grosza

Istnieją metody na kunę, na które nie wydamy ani grosza. Pierwszą z nich jest rozłożenie na trawniku przed domem zwierzęcej sierści. Włosie kota lub psa skutecznie odstrasza z posesji tego szkodnika. 

Inny sposób to rozrzucenie na trawniku rozbitego jajka. Dodatkowo możemy też zakłócać spokój gryzonia przez zaznaczanie swojej obecności, czyli wydawanie głośnych dźwięków. 

Inne sposoby na szkodnika na posesji

Zwierzę nie toleruje także zapachu chloru lub kostki toaletowej o aromacie cytrusów. Również zmielenie pieprzu czy gałki muszkatołowej i rozsypanie jej w miejscach, w których pojawia się kuna, może przynieść pozytywny rezultat. 

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | domowe sposoby