Reklama
Reklama

Kuny gryzą przewody elektryczne? Dzięki temu nie będą zbliżały się do samochodu

Pogryzione przewody elektryczne lub podziurawione gumowe elementy to znak, że pod maską samochodu grasują kuny. Ich obecność może doprowadzić do wielu drogich i niebezpiecznych usterek w aucie. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby je odstraszyć.

Kuny bywają utrapieniem kierowców przez cały rok. Problem szczególnie nasila się jesienią i zimą, gdy te niewielkie stworzenia zaczynają szukać bezpiecznego schronienia przed mrozem. Właśnie dlatego próbują znaleźć sobie miejsca pod maską samochodu. W ten sposób zapewniają sobie bezpieczną i przytulną kryjówkę. Niestety, mogą wyrządzić przy tym wiele szkód, niszcząc przewody.

Kuny w samochodzie. Skąd się biorą i jak rozpoznać ich obecność?

Kuny wiodą nocny tryb życia, co oznacza, że żerują po zmroku. Najczęściej pod maskę samochodu wchodzą więc po zmierzchu. Na szkody narażeni są więc przede wszystkim właściciele pojazdów, które poruszały się nocą i zostały zaparkowane na podjeździe lub parkingu. Więcej uszkodzeń spowodowanych przez kuny zgłaszanych jest także podczas bardzo silnych mrozów zimowych. Wtedy gryzonie chcą się ogrzać.

Ślady kuny w samochodzie są bardzo wyraźne. Bywa, że pod maską da się znaleźć jej sierść lub odciski łap. Znacznie gorzej jest, gdy z obecnością kun w aucie wiążą się pogryzione przewody. Wykonane z różnych materiałów elementy są idealne do ostrzenia zębów. Przestrzeń pod maską samochodu wydaje się natomiast stworzona do spokojnego oddawania się przyjemności gryzienia.

Czytaj też: Ubrudziłeś ubranie woskiem? Tym sposobem szybko go usuniesz

Jak pozbyć się kuny z samochodu? Wykorzystaj prosty trik z sierścią

Doświadczeni kierowcy z pewnością wiedzą, jak skutecznie odstraszyć kunę. W pierwszej kolejności warto dokładnie umyć komory silnika. Następnie wystarczy umieścić pod maską sierść kota lub psa w woreczku.

Kuny wyróżniają się bardzo wrażliwym węchem, a gdy wyczują naturalny zapach innych zwierząt, nie będą chciały przebywać w tym miejscu. Jeśli ktoś z jakiś względów nie ma pod ręką sierści kota lub psa, to na rynku dostępne są już gotowe produkty z mieszaniną odpowiednich aromatów i wosku, które sprawiają, że kuny nie podchodzą do samochodu.

Zobacz też:

Grasują w garażu i piwnicy. Lepiej ich nie dotykaj

Kupujesz młode ziemniaki? Zwróć na to uwagę podczas wizyty na targu

​Zrób domowy odświeżacz powietrza. Pięknie pachnie, a do tego odstrasza komary

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki