Reklama
Reklama

Rozłóż folię aluminiową na parapecie. Zapomnisz o uciążliwym problemie

Komary to owady, które potrafią zrujnować wypoczynek nad jeziorem czy nawet we własnym ogrodzie. Latem często uchylamy okna na noc, co tylko zaprasza te niesforne stworzenia. Ich bzyczenie potrafi obudzić, a swędzące bąble na ciele dokuczać przez następne 7 dni. Jak odstraszyć komary? Może w tym pomóc ci folia aluminiowa na parapecie. Koniecznie wypróbuj ten domowy sposób!

Dlaczego jednych komary gryzą rzadko, a inni całe lato chodzą pokryci swędzącymi bąblami? W rozwiązaniu tej zagadki z pewnością pomoże fakt, który zdradza, w jaki sposób komary namierzają człowieka. Robią to poprzez węch. Są wrażliwe na wydzielany przez człowieka pot, ale także stężenie dwutlenku węgla wydychanego przez człowieka. Aby skutecznie odstraszyć komary, warto wykorzystać tę wiedzę i zadziałać na nie zapachami.  

Folia aluminiowa na parapecie - jak odstrasza komary?

W nocy podczas snu jesteśmy łatwym celem dla komarów. Warto zatem zastosować sposoby na odstraszenie nocnych gości. Jednym z nich może być moskitiera w oknie albo produkty podłączane do kontaktu. Chemia w nich zawarta jednak nie jest zalecana np. do pokojów dziecinnych.  

Istnieją także naturalne sposoby na odstraszenie komarów. Wiele badań naukowych wskazuje na skuteczność olejków eterycznych - szczególnie eukaliptusowego, lawendowego, cynamonowego czy tymiankowego. Jak je jednak zastosować? Wystarczy, że nasączysz nimi szmatkę lub watę, a następnie owiniesz je folią aluminiową. Następnie zrobisz w folii niewielkie dziurki np. szpilką lub widelcem i położysz folię na parapecie.  

Tak przygotowane poduszeczki pozwolą ci w końcu spać spokojnie w nocy i nie budzić się ze swędzącymi bąblami

Inne domowe sposoby na komary

Istnieją także inne sposoby na odstraszenie komarów, które wykorzystują ich wrażliwy węch. Na parapecie w sypialni możesz zacząć uprawę kocimiętkę, lawendę, bazylię, mirt czy miętę. Także popularna komarzyca, czyli Plektrantus koleusowaty wytwarza silny zapach odstraszający krwiopijne owady. Dzięki roślinom zyskasz nie tylko spokój w nocy, ale także piękną ozdobę pokoju.  

W sypialniach o orientacji północnej hodowla odstraszających komary roślin może być jednak nieco utrudniona. Warto wówczas sięgnąć po inne naturalne produkty o silnej woni. Należy do nich np. cebula. Wystarczy pokroić ją, włożyć do miseczki i ustawić na parapecie. Jej zapach powinien skutecznie odstraszyć komary. Warto pamiętać, aby ją regularnie wymieniać.  

Drugim produktem może być ocet, szczególnie ten z orzechów włoskich. Wystarczy nasączyć nim gąbkę i na podstawce ustawić przy oknie. Jego zapach równie skutecznie co cebula odstraszy nieproszonych gości.   

Zobacz też:

Tego lata otarcia na udach nie będą problemem. Tak pozbędziesz się ich w zaledwie chwilę

Ukryte zastosowanie papieru do pieczenia. Potrafi zdziałać cuda w łazience

Biegnij do apteki i kup za kilka złotych. W końcu kurz przestanie osadzać się na meblach

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki