Reklama
Reklama

​Robisz to podczas tankowania samochodu? Lepiej przestań, bo ściągniesz na siebie kłopoty

Tankowanie paliwa do samochodu to czynność, którą regularnie wykonują miliony polskich kierowców. Dla wielu z nich jest ona tak błaha, że nie przykładają do niej większej wagi i nie są świadomi zagrożeń, jakie mogą na nich czekać. Dowiedz się, czego lepiej nie robić podczas tankowania, by nie ściągnąć na siebie kłopotów.

Zwróć na to uwagę już przed wyjściem z samochodu

Na każdej stacji benzynowej umieszczona jest instrukcja tankowania auta, a jej pierwszym punktem zawsze jest wyłączenie silnika. Powinniśmy to robić zarówno za względów bezpieczeństwa (większe ryzyko pożaru), jak i otrzymania mandatu za złamanie przepisów ustawo Prawo ochrony środowiska. Pamiętajmy również o tym, by odłączyć ładowarki czy zapalniczki podczas tankowania. To również może być powód potencjalnego pożaru.

Sprawdź również: Nie musisz wyrzucać ulubionej białej koszuli. W ten sposób szybko pozbędziesz się żółtych plam z potu

Zwróć uwagę na te szczegóły podczas tankowania

Już po wyłączeniu silnika i opuszczeniu pojazdu powinniśmy pamiętać o jednej ważnej rzeczy — tankowanie samochodu to nie przerwa na papierosa. Ryzyko pożaru nawet od spadającego żaru jest tak duże, że w ogóle nie powinno nam przejść przez myśl, by palić na stacji benzynowej. Kolejną kwestią jest sam sposób nalewania paliwa. Mechanicy przestrzegają przed "przelewaniem" baku i zalecają metodę "do pierwszego", czyli do odbicia pistoletu. Dzięki jej zastosowaniu możemy znacznie ograniczyć koszty potencjalnego serwisu, gdy okaże się, że paliwo wyleje się z baku.

Sprawdź również: Zostało ci jedzenie po świętach? Te produkty możesz mrozić bez obaw

Zadbaj o dzieci

Ostatnia kwestia to bezpieczeństwo dzieci. Podczas tankowania powinny, o ile to możliwe, pozostać w samochodzie. Po pierwsze dzięki temu nie będą chodzić po stacji benzynowej, gdzie jeżdżą inne pojazdy, a po drugie nie będą narażone na wdychanie szkodliwych oparów paliwa unoszących się przy dystrybutorach. Jeśli wybieramy się zatankować z dziećmi, powinniśmy to zrobić możliwie jak najszybciej, a następnie wrócić do auta.

Zobacz też:

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

Znajomi owijają walizki folią spożywczą? Gdy to przeczytasz, zrobisz tak samo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki