Reklama
Reklama

Nie musisz wyrzucać ulubionej białej koszuli. W ten sposób szybko pozbędziesz się żółtych plam z potu

Plamy z potu to zabrudzenie, które często pojawia się na naszych ubraniach. Wystarczy stresująca sytuacja bądź upalny dzień, aby mieć z nimi do czynienia. Niestety pozbycie się ich nie należy do najprostszych, ale na szczęście jest możliwe. Jeśli chcesz usunąć uporczywe plamy pod pachami na białej koszuli, koniecznie wypróbuj ten domowy sposób.

Plamy po pachami to częste zjawisko, które może wynikać z różnych czynników związanych zarówno ze skórą, jak i materiałem, z którego wykonane jest ubranie. Pod pachami występuje duża liczba gruczołów potowych, która sprzyja poceniu się właśnie w tym obszarze. Widać to zwłaszcza na jasnych tkaninach. Czy można jakoś uratować ubrania naznaczone żółtymi plamami od potu? Okazuje się, że tak. Wystarczy odpowiedni czas reakcji oraz sprawdzona metoda.

Jak usunąć żółte plamy z białej koszuli? Wypróbuj ten sposób 

Domowe sposoby wykazują dużą skuteczność, jeśli chodzi o usuwanie uporczywych plam. Często popełnianym błędem, przez który plamy nie znikają, jest niezatarcie brudnych miejsc przed włożeniem ubrań do pralki. Wystarczy to zrobić odpowiednim specyfikiem, aby w łatwy sposób się ich pozbyć.

Sprawdzoną metodą na usunięcie żółtych plam z białej koszuli bądź innych ubrań jest przygotowanie roztworu z sody oczyszczonej oraz wody utlenionej. Razem stworzą niezwykle skuteczną miksturę, która poradzi sobie z uporczywymi zabrudzeniami.  

Wystarczy połączyć ½ szklanki sody oczyszczonej i łyżeczkę soli z wodą utlenioną. Dobrze sprawdzi się taka w postaci kremu. Wymieszane składniki stworzą swego rodzaju pastę, którą należy wetrzeć i nałożyć na plamy. Pozostaw tak tkaninę na około 15 minut, następnie wypłucz ją i wsadź do pralki, załączając odpowiedni program.  

Przeczytaj również: Oczka w rajstopach to już przeszłość. Ten sposób działa lepiej, niż zamrażalnik

Co jeszcze pomoże usunąć uporczywe plamy z potu?   

W pozbywaniu się plam po pocie ważna jest również szybkość reakcji. Pozostawione na długi czas zabrudzenia są niezwykle trudne do usunięcia. W związku z tym, kiedy na twojej białej koszuli pojawią się plamy pod pachami, działaj od razu.  

Oprócz sprawdzonego sposobu z sodą oczyszczoną oraz wodą utlenioną, w walce ze zżółkłymi plamami mogą również pomóc takie domowe specyfiki jak sok z cytryny. Posiada on szerokie zastosowanie w czynnościach domowych, sprawdzi się więc również w usuwaniu plam. Poprzez swoje właściwości wybielające, pomoże uporać się z żółtymi zabrudzeniami. 

Warto również wypróbować octu, który można, zamiast wody utlenionej połączyć z sodą oczyszczoną w proporcjach 2:3. Tak powstałą mieszankę wystarczy nanieść na zabrudzenia i pozostawić na około godzinę. Później wyprać tak jak zwykle w pralce.  

Na pozbycie się plam z białych ubrań, warto stosować preparaty, które posiadają właściwości wybielające. Należy pamiętać, że nie zawsze sprawdzą się one na kolorowych tkaninach, ponieważ mogą wywabić kolor. W przypadku wszelkich plam z potu zawsze najlepiej reagować od razu. Świeże plamy łatwiej usunąć, aniżeli te pozostawione na długo.  

Zobacz też:

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby | triki