Reklama
Reklama

Ta klapka w pralce może cię uratować od kłopotów. Niewiele osób wie o jej funkcji

Zdarzyło ci się zapomnieć o dorzuceniu pewnej rzeczy do prania? A może omyłkowo wrzuciłeś nieodpowiedni element garderoby do innych ubrań? Mamy na to radę. Pralka ma pewną, ukrytą funkcję, dzięki której natychmiast otworzysz drzwiczki i unikniesz kłopotów. Sprawdź, do czego służy mała klapka obok filtra.

Dawniej pralka była luksusem, natomiast teraz znajduje się w każdym domu, nie wyobrażamy sobie robienia prania bez niej. W sklepach znajdziemy mnóstwo ofert różnych urządzeń z ciekawymi ułatwieniami. Warto poznać pewną, ukrytą funkcję starych pralek. Czy wiedziałeś o niej wcześniej?

Ukryta funkcja pralki. Otwieranie drzwiczek w trakcie prania

Nowoczesne modele pralek mają funkcję umożliwiającą przerwanie prania np. wtedy, gdy chcemy dorzucić dodatkową rzecz lub wyjąć jakąś cenną. Starsze pralki nie zawsze posiadają takie ułatwienie, ale i tak można otworzyć ich drzwiczki

Prosty trik otwierania drzwiczek urządzenia przedstawił użytkownik TikToka prowadzący konto o tematyce sprzątania. Jak zatem otworzyć je w trakcie robienia prania?

Na początek musimy znaleźć małą klapkę w pralce, która znajduje się obok filtra. Następnie należy wsunąć w otwór płaski przedmiot i przesunąć zatrzask w lewą stronę. Tym sposobem drzwiczki pralki natychmiast się otworzą. 

Pamiętajmy, aby nie stosować tego triku zbyt często, ponieważ możemy spowodować uszkodzenie urządzenia. Warto jednak skorzystać z patentu w wyjątkowej sytuacji np. gdy włożyliśmy do pralki cenną rzecz i chcemy jak najszybciej ją wyjąć. 

Kolejną rzeczą, o której musimy pamiętać, jest zabezpieczenie podłogi przed wylaniem się wody. W tym celu podkładamy ręczniki lub chłonne szmatki. 

Suszenie prania w pralce. Prosty trik

Kolejną, ukrytą funkcją pralki jest suszenie ubrań, które ułatwia cały proces prania, jeśli odpowiednio je wykonamy. Jak zatem wysuszyć elementy garderoby w urządzeniu?

Po wypraniu ubrań należy owinąć je w duży i czysty ręcznik. Następnie wkładamy rzeczy do bębna, nastawiając sprzęt na program wirowania

Pamiętajmy, że im wyższe obroty ustawimy, tym ubrania będą lepiej wysuszone. Musimy jednak zwrócić uwagę na informacje zawarte na metkach, aby nie zniszczyć danego materiału. 

Zobacz też:

Nie musisz prać dywanu. Tym tanim sposobem wyczyścisz go na sucho

​To ćwiczenie angażuje setki mięśni. Trenuj 3 razy w tygodniu, a wyrzeźbisz sylwetkę

​Jest niskokaloryczny i pełen witamin. Sezon już trwa, więc jedz regularnie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: triki | sprzątanie