Reklama
Reklama

Przynieś ze spaceru i zrób wielkanocny wianek. Dekoracja w stylu skandynawskim

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami i powinniśmy powoli zacząć myśleć o dekoracjach do naszego domu. Inspiracji warto szukać w skandynawskich ozdobach, które idealnie nadają się dla osób ceniących minimalizm oraz naturalne dekoracje. Podpowiadamy, jak je wykonać i co zebrać podczas spaceru, aby zrobić jedną z najpopularniejszych skandynawskich ozdób.

Dekoracje wielkanocne inspirowane skandynawskim stylem cechuje prostota, naturalność oraz stonowane barwy. Dzięki temu bez problemu wpasowują się one w każde wnętrza. W dodatku nie potrzebujemy wielu produktów, aby samodzielnie je stworzyć. Sprawdź, jak zrobić piękne ozdoby na Wielkanoc.

Jakie kolory królują w wielkanocnych, skandynawskich dekoracjach?

Skandynawskie ozdoby przygotowywane na Wielkanoc występują głównie w stonowanych barwach, czyli najczęściej w odcieniach bieli, beżu, brązu, szarości czy błękitu. Jednak kolory te zróżnicowane zostają poprzez żywe barwy naturalnych kwiatów, takich jak hiacynty, tulipany, szafirki czy narcyzy.

Kwiaty mogą zdobić nie tylko parapety, ale i komody czy świąteczny stół. W dodatku hiacynty świetnie będą prezentowały się w szkle, a narcyzy w drewnianych skrzyneczkach lub glinianych osłonach.

Czytaj również: Chcesz mieć modny, a zarazem przytulny salon? Postaw na styl, który zainspirował Julię Wieniawę

Jak przygotować prostą ozdobę wielkanocną w stylu skandynawskim? Potrzebne produkty znajdziesz na spacerze

Najczęściej spotykaną ozdobą w krajach skandynawskich są wielkanocne wianki, wieszane na drzwiach i oknach. Są one niezwykle różnorodne i mogą być zakupione w sklepie lub wykonywane samodzielnie. Tym, co je wyróżnia, jest ich prostota oraz naturalność, ponieważ w skandynawskich wiankach nie pojawiają się sztuczne kwiaty.

Ozdoby te wykonuje się zazwyczaj z gałązek brzozy lub wierzby z baziami. Dodatkowo są one dekorowane gałązkami bukszpanu, trawą, mchem oraz piórkami. Często umieszcza się również między gałązkami wydmuszki w naturalnych barwach lub wielkanocne ozdoby ceramiczne, lub drewniane np. zajączki.

Ta ozdoba również króluje w skandynawskich domach. Wykonasz ją bez trudu

Kolejną popularną dekoracją jest drzewko wielkanocne, które ma być symbolem życia oraz odrodzenia. W rolę tego drzewka wciela się zwykła gałązka, którą wstawia się do wazonu. Decydując się na tę ozdobę, zadbajmy o to, by naczynie było ciężkie, ponieważ wysoka gałąź może je przeważyć.

Tak wstawioną gałązkę ozdabia się pisankami, wstążkami oraz wszelkiego rodzaju dekoracjami wielkanocnymi, które wykonane są z naturalnych materiałów. Pamiętajmy jednak, aby zgodnie ze skandynawskim stylem dekorować z umiarem i skromnie, aby uzyskać naturalną aranżację. W tamtejszych rejonach panuje również zwyczaj zawieszania poziomo ozdobionych gałązek nad świątecznym stołem.

Wiele osób decyduje się także na inną prostą ozdobę, czyli stroiki wielkanocne. Zazwyczaj mają one formę niewielkich wianków, stworzonych z naturalnych materiałów. Ich bazą może być mech, gałązki bukszpanu lub siano. Następnie stroiki dekorowane są pisankami oraz figurkami zajączków, baranków i kurczaków. Dodatkowo w kompozycji możemy umieścić także świece.

Zobacz też:

Zapomnij o kleszczach w ogrodzie. Wystarczy, że rozsypiesz ten proszek

Wyrzucasz liście rzodkiewki? To błąd. Możesz je wykorzystać

Spryskaj tym firanki. Osy i szerszenie będą się trzymać z daleka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby