Reklama
Reklama

Nie możesz pozbyć się osadu z wazonu? Wrzuć to do środka, a będzie lśnił, jak nowy

Wiele pań otrzymuje kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Podobny prezent wymaga jednak właściwej oprawy, a więc odświeżonego, czystego wazonu, w którym można je umieścić. Większość ludzi czyści jednak wazony zbyt rzadko i w nieodpowiedni sposób, przez co widoczne są na nich nieestetyczne zacieki i osady. Istnieje jednak prosty sposób, by każdy wazon znów wyglądał jak nowy. Podpowiadamy, co zastosować.

Wazony z jednej strony są bardzo praktyczne, służąc do trzymania w nich ciętych kwiatów czy innych ozdób, a z drugiej strony same mogą być najlepszą dekoracją salonu czy sypialni. Jeśli korzysta się z nich często, zapewne są też regularnie czyszczone.

Czasem jednak szczególnie piękne, kryształowe wazony zostawiamy na szczególne okazje. Po wyjęciu ich z szafy czy zdjęciu z półki może się okazać, że zgromadził się na nich osad lub zacieki. Na szczęście istnieje prosty i szybki sposób na przywrócenie wazonom blasku. Wystarczy niepozorny środek z apteki.

Brudny wazon? Ten środek przywróci mu blask

Gąbka, płyn do mycia naczyń czy dłuższa szczotka do mycia wazonów z pewnością przydają się do ich czyszczenia. Kłopoty pojawiają się jednak, gdy wazon ma oryginalną formę i nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich jego zakamarków standardowymi metodami. Mycie kryształowych wazonów w zmywarce jest zaś bardzo ryzykownym pomysłem, którego nie należy wypróbowywać.

O wiele lepiej jest zastosować pewien niepozorny produkt, który nie tylko wyróżnia się skutecznością, ale także i ceną. Jest tani i dostępny w każdej aptece. Szybko pozbędzie się z wazonu osadu czy nieestetycznych zacieków. Dzięki jego zastosowaniu wszelkie zabrudzenia znikną, a wazon znów będzie wyglądał jak nowy. Chodzi o środek do czyszczenia protez.

Czytaj też: Nie używaj ręczników papierowych w tych sytuacjach. Efekt będzie odwrotny od oczekiwanego 

Tak wyczyścisz ulubiony wazon. Wystarczy jedna tabletka

Do kryształowego wazonu należy wrzucić jedną tabletkę środka do czyszczenia protez, a następnie zalać ją ciepłą wodą i odstawić na około 15 minut. Gdy kwadrans minie, roztwór wystarczy wylać i wypłukać wazon pod bieżącą wodą.

Produkt powinien pozbyć się z powierzchni wazonu nieestetycznego nalotu i szpecących przebarwień. Jednocześnie jest na tyle delikatny, że nie uszkodzi szkła. To doskonały sposób, by ulubiony wazon znów wyglądał jak nowy.

Zobacz też:

Ekran telewizora czyść tylko w ten sposób. Kurz przestanie na nim osiadać

Posadź je na parapecie. Pająki stracą ochotę na wizytę

Grzybiarze są w siódmym niebie. Zaczął się sezon na te żółte grzyby

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie | domowe sposoby