Reklama
Reklama

Pranie będzie schło szybciej. Japońska metoda suszenia ubrań podbija internet

Suszenie prania w sezonie jesienno-zimowym nie jest łatwe. Utrudniają to niskie temperatury, a także panująca wilgoć. Ze względu na to wyprana odzież schnie dłużej niż zwykle. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie metody japońskiej.

Najprostszym rozwiązaniem jest użycie pralko-suszarki. Jednak nie każda osoba ma takie urządzenie w domu. Dodatkowo często maszyna z włączonym trybem suszenia nie jest często włączana, chociażby ze względu na chęć obniżenia kosztów za energię.

Kompromisem jest zastosowanie sprawdzonych, starych rozwiązań. Tym razem dotyczy to domowego sposobu, ale nie z Polski, a z dalekiej Japonii. Na czym polega trik pochodzący z kraju kwitnącej wiśni?

Na czym polega japońska metoda suszenia prania?

Stara metoda, z której od dekad korzystają Japończycy, opiera się na prostej czynności. Polega to na wieszaniu prania w odpowiedni sposób. Może wydawać się to banalne, ale ma ogromne znaczenie. W takim razie, co trzeba zrobić?

W Japonii dużą uwagę przykłada się do suszenia mokrych ubrań we właściwej kolejności. Na początku na suszarce wiesza się te największe, lokując na krańcach stojaka. W środku wiesza się mniejsze elementy garderoby. 

Zastosowanie tego triku pozwala zaoszczędzić nawet 30 minut na suszeniu ubrań w porównaniu z wieszaniem mokrej garderoby jako tako, bez skupiania się na właściwym układzie.

Czytaj również: Ręczniki śmierdzą wilgocią? Dosyp to do prania, a pożegnasz problem na zawsze

Suszarkę z wypraną odzieżą należy postawić w przewiewnym miejscu

Japońską tradycję warto połączyć z polskimi trikami na suszenie ubrań. Dzięki temu cały proces będzie zdecydowanie efektywniejszy. Wypraną garderobę można lokować w miejscach, które są przewiewne, na przykład w korytarzu. Lepsza cyrkulacja powietrza przyspiesza odparowywanie wody. Wpłynie też na świeży zapach ubrań.

Czytaj również: Ziemniaki nie będą kiełkować. Wystarczy, że włożysz to do worka

Wyprane elementy garderoby najlepiej suszyć w temperaturze pokojowej

Należy też zwracać uwagą na optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Nie powinno się stawiać ubrań w bezpośrednim sąsiedztwie rozgrzanego kaloryfera. Suszeniu będzie sprzyjać ciepło na poziomie ok. 20°C, czyli temperatura pokojowa. Dobrze jest tego dopilnować, bo przy temperaturze niższej niż 10°C powietrze nie będzie wchłaniać wilgoci, osadzi się ona na ścianach i oknach.

Zobacz też:

Nietypowy sposób na odstraszanie os. Mówią, że wystarczy papierowa torba

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki