Ręczniki śmierdzą wilgocią? Dosyp to do prania, a pożegnasz problem na zawsze
Ręczniki, które śmierdzą stęchlizną, to zmora osób dbających o schludność w domu. Nieprzyjemny zapach unosi się nawet po praniu z proszkiem oraz płynem. W jaki sposób go zniwelować? Jest na to prosty, domowy sposób.
Ręczniki śmierdzące po wypraniu to nierzadkie zjawisko. Niestety wiele osób zdaje sobie sprawę z problemu dopiero w momencie, kiedy wyciera się nimi po kąpieli. Jest to podwójnie nieprzyjemne.
Śmierdzące ręczniki mogą przestać być problemem, jeśli w grę wejdzie zastosowanie pewnego domowego sposobu. Wystarczy dosypać pewien składnik do komory pralki, zanim zostanie włączona. O jakim produkcie mowa?
Żeby ręczniki pachniały czystością, trzeba zablokować rozwój bakterii. To właśnie te drobnoustroje powodują, że tkaniny zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Można tego uniknąć, stosując pewne triki.
Pierwszy z nich to ustawienie odpowiedniej temperatury. Nie powinna być ona niższa niż 60°C. Drugi i trzeci to wyjątkowo skuteczne domowe sposoby na zarazki, które działają również podczas prania ręczników.
Żeby nie dopuścić do wystąpienia zapachu zgnilizny, można zdecydować się na zastosowanie sody oczyszczonej. Do komory pralki powinno się dodać pół szklankę tego artykułu. Soda oczyszczona zdezynfekuje materiał i wchłonie przykry zapach.
Drugim "magicznym" produktem jest ocet. Należy go rozcieńczyć w stosunku 1:3 z wodą. Również usunie bakterie i zneutralizuje nieprzyjemny zapach. Żeby ręczniki ładnie pachniały po praniu, można też zdecydować się na dodanie kilku kropel olejku eterycznego.
Ostatni etap to suszenie ręczników. Efektywnym rozwiązaniem, jest wysuszenie ich w pralce lub suszarce. Jednak zdecydowanie częściej ręczniki rozwieszamy w domu. Materiał będzie najlepiej schnąć w umiarkowanej temperaturze.
Jeśli mokry ręcznik zostanie rozwieszony, na przykład na kaloryferze, bezpośrednio po praniu, to wysoka temperatura prawdopodobnie uszkodzi tkaninę. Należy też unikać suszenia ręczników, ale także i ubrań w małych, nieprzewiewnych pomieszczeniach.
Zobacz też:
Więcej nie kupisz kostek do zmywarki. Zrobisz je za grosze w domu, a naczynia będą lśnić
Tak samodzielnie odpowietrzysz kaloryfer. Nie musisz wzywać fachowca
Mało znany sposób na chrypkę. Syrop z tego owocu zadziała lepiej niż drogie leki