Reklama
Reklama

Połóż liść laurowy pod prysznicem, a od razu poczujesz się lepiej

Liść laurowy może okazać się bardzo przydatny nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Na pewno nigdy nie wpadłaś na to, aby wieczorem wziąć go ze sobą pod prysznic, a to wielki błąd. Jeżeli położysz przyprawę w odpowiednim miejscu, na pewno od razu poczujesz się lepiej. Koniecznie sprawdź ten prosty trik, bo jest naprawdę skuteczny!

Wawrzyn szlachetny ma mnóstwo cennych właściwości, które okazują się być przydatne nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Idąc pod prysznic, aby odświeżyć się i zrelaksować po dniu ciężkiej, stresującej pracy, do kabiny warto zawsze zabierać ze sobą liść laurowy. Jeżeli jeszcze nigdy nie próbowałeś, koniecznie spróbuj położyć go w tym miejscu, a na pewno nie pożałujesz. Szybko przekonasz się, że to nie jest tylko zwykła przyprawa. 

Połóż liść laurowy w tym miejscu pod prysznicem. Efekty odczujesz natychmiast

Niektórzy kładą liść laurowy pod poduszkę, ponieważ wierzą, że zawarte w nim olejki eteryczne mają silne właściwości uspokajające. Dlatego by więc nie spróbować wykorzystać ich także podczas wieczornej kąpieli? Charakterystyczny zapach wawrzynu szlachetnego ma właściwości uspokajające. Liść laurowy zawiera m.in. takie cenne substancje jak: linalol i eugenol, które mogą przyczyniać się do redukcji napięcia oraz stresu po ciężkim dniu np. w pracy. 

W okresie zimowym silna woń tej wyrazistej przyprawy roznosząca się podczas kąpieli pod prysznicem może również pomóc ci pozbyć się wydzieliny zalegającej w górnych drogach oddechowych. Pamiętaj jednak, by nie moczyć liścia laurowego, tylko powiesić go u góry na sznureczku tak, by jego zapach mógł długo roznosić się po kabinie. A jeśli akurat nie masz pod ręką nitki, po prostu połóż go w kącie wanny. I pamiętaj, że im więcej liści laurowych rozłożysz pod prysznicem, tym efekt najprawdopodobniej będzie lepszy.

Może cię zainteresować: Nie lubisz zapachu octu? Zastąp go tym i wyczyść kabinę prysznicową na błysk

Liść laurowy pod prysznicem pomoże ci również na problemy z łupieżem

Wawrzyn szlachetny pod prysznicem przyda ci się jednak nie tylko do tego, aby zrelaksować się po ciężkim dniu. Niejaki Zbigniew Bańkowski w filmie na YouTube zdradził prosty patent na to, jak uporać się z problemem nawracającego łupieżu. 

5/6 listków laurowych możesz również włożyć do wody na 10-12 godzin, a następnie wykorzystać ten wywar do płukania włosów. Stosuj go już po umyciu głowy, na samym końcu. Skóra twojej głowy na pewno będzie odświeżona, miękka i nie będzie się łuszczyć. 

Czytaj również: Włóż dwa liście laurowe na noc do lodówki. Rano zobaczysz kolosalną różnicę        

Zobacz też:

W lasach trwa wysyp grzybów. Tu znajdziesz ich najwięcej

Tak zrobisz domowe pochłaniacze zapachu do lodówki. Działają lepiej niż sklepowe

​Chcesz kupić basen na działkę ROD? Lepiej sprawdź, co mówią o tym przepisy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki | selfcare