Reklama
Reklama

Włóż 2 liście laurowe na noc do lodówki. Rano zobaczysz kolosalną różnicę

Liście laurowe znakomicie podkreślają smak wielu potraw, ale w kuchni przydadzą ci się również do czego innego. Aby przekonać się, jak wielką moc mają te aromatyczne zioła, musisz jedynie włożyć je na noc do lodówki. Gdy raz zobaczysz efekt o poranku, na pewno już do końca życia, będziesz postępować w ten sposób.

Suchy liść wawrzynu szlachetnego (z łac. Laurus nobilis) w Polsce lepiej znany jest jako liść laurowy. To popularne zioło na co dzień na pewno wykorzystujesz w swojej kuchni. To aromatyczny dodatek, który idealnie uzupełnia smak twoich sosów, bulionów, zup i gulaszy. 

Możliwe, że dodajesz je również do pieczeni, marynowanych warzyw i grzybów. Pamiętaj jednak, że na tym wcale nie koniec cennych zastosowań liści laurowych. Okazuje się, że możesz je także wykorzystać podczas cotygodniowych porządków. 

Po co wkładać liście laurowe do lodówki? Na pewno tego nie pożałujesz

Jeżeli kupujesz aromatyczne produkty takie jak: ser, cebula, mięso czy ryby i trzymasz je w lodówce przez kilka dni, to po otwarciu urządzenia na pewno wyczuwasz charakterystyczny, nieprzyjemny zapach. Okazuje się jednak, że nieprzyjemnych aromatów możesz łatwo się pozbyć, wkładając na noc lodówki 2 lub 3 liście laurowe

To pożyteczne zioło o właściwościach bakteriobójczych ma wyjątkowo intensywny aromat, który ekspresowo pochłonie brzydkie zapachy z brudnego urządzenia. Ten naturalny pochłaniacz możesz włożyć do lodówki w sytuacji awaryjnej albo trzymać go tam przez cały czas, wymieniając liście laurowe na nowe co 2-3 dni. 

Czytaj również: Trzymasz gąbkę do naczyń obok zlewu? Lepiej szybko włóż ją do lodówki

Inne zastosowanie liścia laurowego w domu. Wreszcie zapomnisz o molach

Musisz wiedzieć, że liście wawrzynu szlachetnego są także skutecznymi odstraszaczami na mole. Jeżeli te owady zagościły już w twoim domu, rozłóż kilka ziół w kuchennych szafkach. Charakterystyczny zapach liści laurowych na pewno szybko wypędzi z twojego domu nieproszonych gości. 

Nie tylko liść laurowy. Je również stosuj na brzydki zapach w lodówce

Wiedz, że nie tylko liść laurowy pochłania nieprzyjemne zapachy. Jeśli nie masz tego zioła w domu, wypróbuj inny domowy sposób, aby pozbyć się nieprzyjemnego aromatu. Aby szybko pozbyć się brzydkiego aromatu, na jednej z półek w lodówce połóż pokrojone w ćwiartki cytryny lub pomarańcze. 

Możesz także włożyć do lodówki miseczkę wypełnioną świeżo zmieloną kawą. A gdy pomimo zastosowania powyższych trików, twoje urządzenie nadal brzydko pachnie, po prostu przemyj jego wnętrze wodą z octem.

Więcej na ten temat: 10 prostych sposobów na czystą lodówkę. Koniec z nieprzyjemnym zapachem

Zobacz też:

Jeśli poczujesz ten zapach, reaguj. Może oznaczać, że w mieszkaniu są pluskwy

Nie radzisz sobie z mchem na trawniku? Kup ten produkt w za kilka złotych i rozsyp

Przechowuj czosnek tak, jak mój dziadek. Może leżeć długo i się nie psuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zioła | czyszczenie | domowe sposoby