Reklama
Reklama

Nie lubisz zapachu octu? Zastąp go tym i wyczyść kabinę prysznicową na błysk

Przed świętami Bożego Narodzenia wiele osób nie tylko przygotowuje liczne przysmaki, ale też porządkuje mieszkanie czy dom, by pięknie się prezentował na przyjęcie gości. Sporo trudności przysparza zwykle czyszczenie łazienki, a zwłaszcza kabiny prysznicowej, na której gromadzi się osad i kamień. Czym najlepiej ją wyczyścić, by lśniła jak nowa? Przedstawiamy rewelacyjny sposób na pozbycie się zabrudzeń bez użycia octu.

Czyszczenie łazienki może sprawić sporo trudności, z uwagi na zabrudzenia, osady, a także nagromadzony kamień. Wiele osób używa octu, by przywrócić armaturze łazienkowej świeży, nienaganny wygląd. Mieszanina octu i ciepłej wody potrafi skutecznie usunąć zanieczyszczenia z kabiny prysznicowej czy wanny, jednak mieszanka pozostawi po sobie nieprzyjemny zapach. Istnieje jednak sposób, by pozbyć się zabrudzeń bez konieczności zatykania nosa. Wystarczy zastąpić ocet innym produktem, który wiele osób ma w swojej kuchni. Podpowiadamy, czego użyć, by przywrócić łazience dawny blask.

Kabina prysznicowa — dlaczego tak trudno utrzymać ją w czystości?

Na kabinie prysznicowej odkłada się sporo osadów i gromadzi mnóstwo zabrudzeń. Ma to związek ze zwyczajnym użytkowaniem łazienki i stosowaniem kosmetyków do pielęgnacji, których resztki odkładają się na powierzchni. Czynnikiem sprzyjającym gromadzeniu zanieczyszczeń jest też niewłaściwa wentylacja łazienki, która sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów.

Regularne czyszczenie kabiny prysznicowej pozwala zapobiec gromadzeniu się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Warto jednak stosować odpowiednie środki, które pomogą pozbyć się zanieczyszczeń, a jednocześnie nie uszkodzą powierzchni. Na szczęście istnieją sprawdzone, domowe metody mycia kabiny prysznicowej, z których można skorzystać.

Czytaj też: Szklanki i kieliszki zyskają niespotykany blask. Wystarczy, że wrzucisz to do zlewu i zalejesz wodą 

Czyszczenie kabiny prysznicowej domowymi sposobami

Popularne sposoby czyszczenia kabiny prysznicowej zakładają wykorzystanie octu czy kwasku cytrynowego. Można jednak zrobić to skuteczniej, przy pomocy wody utlenionej, sody oczyszczonej lub kapsułki do zmywarki. To metody, które pozwalają pozbyć się również pleśni. Jeśli tylko zauważymy jej obecność, powinniśmy przystąpić do działania. Nawet niewielka ilość pleśni w łazience może bowiem negatywnie oddziaływać na organizm człowieka, powodując między innymi zapalenie zatok, nieżyt nosa czy alergię skórną.

Jak pozbyć się pleśni z kabiny prysznicowej i dokładnie ją wyczyścić? Oto najlepsze metody

  • Woda utleniona i soda oczyszczona - wodę utlenioną mieszamy z odrobiną sody oczyszczonej, aby powstała dość gęsta pasta. Wcieramy ją w miejsce pokryte pleśnią i pozostawiamy na godzinę. Po tym czasie ścieramy pastę czystą gąbką.
  • Tabletka do zmywarki - zalewamy tabletkę do zmywarki niewielką ilością wrzącej wody. Gdy całkowicie się rozpuści, moczymy w niej gąbkę, a następnie przecieramy nią kabinę prysznicową. Pozostawiamy roztwór na powierzchni kabiny przez 10 minut, a następnie spłukujemy ją wodą i wycieramy do sucha.

To doskonałe, domowe sposoby na wyczyszczenie kabiny prysznicowej. Dzięki tym środkom będzie wyglądała jak nowa.

Zobacz też:

Truskawki będą świeże nawet przez tydzień. Tak zapobiegniesz szybkiemu psuciu się owoców

Który płyn do mycia naczyń jest najskuteczniejszy? Eksperci ocenili

Te zioła skutecznie odstraszają kleszcze. Posadź je w ogrodzie lub na werandzie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki