Reklama
Reklama

Podeszwy trampek żółkną? W ten sposób przywrócisz im śnieżną biel za grosze

Buty z białymi podeszwami nierzadko trudno jest utrzymać w należytej czystości. Utrzymanie ich śnieżnobiałego koloru dla wielu osób okazuje się dość kłopotliwe, ponieważ po pewnym czasie podeszwy żółkną. Okazuje się jednak, że istnieje pewien sposób, dzięki któremu można przywrócić ich pierwotny wygląd. Wystarczy wykorzystać sodę oczyszczoną.

Jak wybielić zżółknięte podeszwy butów?

Prawdopodobnie większość posiadaczy trampek miewa problemy z doczyszczeniem swoich butów. Zazwyczaj po pewnym czasie użytkowania, ich podeszwy żółkną, przez co całość wygląda bardzo nieestetycznie. W rezultacie obuwie często ląduje na dnie szafy. Okazuje się jednak, że zżółknięte podeszwy można w prosty sposób wybielić. Do tego celu wystarczy użyć pewnego środka, który kosztuje grosze. Mowa o sodzie oczyszczonej

Soda oczyszczona stanowi nieocenioną pomoc nie tylko w sprzątaniu mieszkania. Ów specyfik idealnie nada się do wybielenia zżółkniętych podeszew w trampach. Dzięki temu ukochane buty odzyskają swoją śnieżną biel.

Przeczytaj też: Nowe buty znów cię obtarły? Wypróbuj metodę mojej koleżanki, a zapomnisz o bolących stopach

Jak wykorzystać sodę oczyszczoną do wybielenia zżółkniętych podeszew? Należy wymieszać 3 łyżeczki specyfiku z mniej więcej 30-40 ml wody. Powstały preparat powinien mieć konsystencję rzadkiej pasty. Następnie za pomocą ścierki trzeba nanieść ową pastę na zżółkniętą podeszwę i delikatnymi ruchami wcierać. Na koniec trzeba zostawić buty na około 30-40 minut, a po tym czasie zmyć pozostałości pasty wodą. Po takim zabiegu podeszwa powinna wyglądać o niebo lepiej.

Domowe sposoby na czyste buty

Istnieją również inne domowe sposoby, które pozwolą utrzymać białe podeszwy butów w czystości. Do czyszczenia takiego rodzaju obuwia można wykorzystać płyn do mycia naczyń wymieszany z ciepłą wodą. Taki specyfik sprawi, że zabrudzenia znikną w krótkim czasie. 

Chcąc doczyścić cięższe zabrudzenia szczotką, lepiej używać takich rodzajów, które mają miękkie włosie. Dzięki temu ryzyko przypadkowego zniszczenia buta jest zdecydowanie mniejsze. 

Co ciekawe, za pomocą sody oczyszczonej można również neutralizować przykre zapachy wydobywające się z butów. Wystarczy rozsypać po wkładce półtorej łyżeczki sody i pozostawić na kilka godzin. Po tym czasie buta trzeba porządnie wytrzepać i odkurzyć. Ten sposób powinien sprawić, że brzydki zapach zniknie.

Zobacz też:

Więcej nie postawisz szklanki z wodą obok łóżka. To wcale nie jest zdrowe

Trzymasz ręczniki w tym miejscu? To źle wpływa na twoje zdrowie

Zerwij w ogrodzie i zaparz. Będziesz mieć gładszą skórę i talię osy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | czyszczenie | triki